Praha opraví historický Kafkův dům, budou v něm byty

Vložil
ČTK
05.06.2012 21:40
Praha

Praha - Praha opraví rodný dům spisovatele Franze Kafky na Starém Městě. Firma, která zvítězila ve výběrovém řízení, v domě vybuduje byty. Rekonstrukce bude stát skoro 14 milionů korun bez DPH. Rozhodla o tom dnes rada města, řekla ČTK Tereza Králová z tiskového oddělení. V Kafkově domě měl magistrát v minulosti kanceláře. Nyní je v přízemí dětská galerie. Velká část budovy je ale nevyužitá.
     Původně vedení města počítalo s pronájmem Kafkova domu firmě, která jej měla využívat jako hotel. Ze záměru, který v roce 2007 schválila rada, ale nakonec sešlo. Rada se dnes shodla, že původně bytový dům by měl opět sloužit svému účelu. "Toto řešení konvenuje se snahami o  částečné vymístění administrativy a služeb a návratu bydlení do centra Prahy," píše se v důvodové zprávě, kterou má ČTK k dispozici.
     Kafkův dům se stejně jako další historické budovy vyprázdnil v roce 2006 po přestěhování většiny městských úředníků do Škodova paláce v Jungmannově ulici. Původně magistrát odhadoval, že sestěhováním ročně ušetří desítky milionů. Loni ale připustil, že na tom významně prodělává. Vlastní vyprázdněné budovy se pak město pokusilo několikrát neúspěšně nabídnout k pronájmu či prodeji.
     Radní pro majetek Aleksandra Udženija už dřív ČTK řekla, že všechny historické domy potřebují rekonstrukci. Kromě opravy Kafkova domu proto město připravuje také projekt na obnovu souboru domů na Malém náměstí nebo v ulici U Radnice. Po rekonstrukci by měly sloužit pro rezidenční bydlení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články