Praha chce zcela předělat Klapkovu, Bělohorskou a Vinohradskou

Vložil
ČTK
21.06.2015 20:45
Praha

Praha - Praha se chystá kompletně zrekonstruovat a předělat Klapkovu, Bělohorskou a Vinohradskou ulici. Pro přestavbu Klapkovy budou v nejbližší době pražští radní schvalovat zadání koncepční studie. Na podobě všech rekonstrukcí se budou podílet místní obyvatelé, řekl ČTK náměstek primátorky Matěj Stropnický. Kdy budou ulice přebudovány a kolik to bude stát, zatím není jasné. Na přestavbu Vinohradské má město projekt už hotov.

    V Klapkově ulici chystá nyní dopravní podnik rekonstrukci tramvajové trati. "Právě to bylo impulsem k tomu, že jsme se rozhodli navrhnout lidem změnit celou podobu a projednat s nimi, co tam chtějí, a potom podle výsledku ulici upravit," řekl Stropnický. Zadání studie by měli v následujících týdnech schválit pražští radní.
    Stejným způsobem chce postupovat město při přestavbě Bělohorské. Tady již sice byly opraveny tramvajové koleje, ty se podle Stropnického ale nebudou vytrhávat. "Dokončit je ale potřeba zbytek ulice," řekl.
    S místními obyvateli město spolupracuje na rekonstrukci Vinohradské třídy. "Veřejnost byla přizvána již ve fázi záměru, nyní se uskuteční další kolo projednávání," řekl Stropnický.
    Na Vinohradské mají být podle nynějšího návrhu rozšířeny chodníky, přibudou koše a lavičky a přesunou se některé zastávky. Oprava se týká Vinohradské mezi křižovatkou za Muzeem ke stanici Želivského. Rekonstrukce by se měla uskutečnit v letech 2017 až 2018. Kolik bude stát zatím není jasné.
0 komentářů
přidat komentář

Související články