Praha 8 podala návrh na likvidaci na vlastníka Paláce Svět

Vložil
ČTK
26.09.2011 20:30
Praha

Praha - Praha 8 podala návrh na likvidaci společnosti Crispino nemovitosti, která vlastní zchátralý Palác Svět. Radnice to uvedla na svých webových stránkách. Reagovala tak na to, že vlastník nepokračuje se slíbenou opravou této památky. Pokud by soud poslal společnost do likvidace, vlastníkem by se pak podle radnice mohla stát jiná společnost, která by památku opravila.

    Zástupce vlastníka, italský podnikatel Antonio Crispino minulý týden radnici údajně sdělil, že opravu památky odkládá kvůli ekonomické krizi. Budova tedy bude dál chátrat. Majitel přitom na začátku letošního roku opravu slíbil.
    "Z jednání vlastníka jsme usoudili, že dohoda s ním již v podstatě není možná, neboť žádný ze svých slibů dosud nesplnil. V únoru nám například slíbil, že do konce léta bude na budově alespoň nová fasáda. Času měl dostatek, nic však neudělal, snad kromě demolice přístavku," uvedl radní Prahy 8 Matěj Fichtner (TOP 09).
    Praha 8 proto podala k soudu návrh na likvidaci společnosti Crispino nemovitosti. "Důvody pro podání návrhu spočívají především v tom, že zápis v obchodním rejstříku neodpovídá skutečnosti," uvedl Fichtner.
    Kvůli zanedbání péče o památku dostal vlastník pokutu 180.000 korun od pražského magistrátu. Firma se proti rozhodnutí odvolala.
    Palác Svět byl postaven ve 30. letech minulého století stavitelem Františkem Havlenou. Budova je založena pod úrovní hladiny spodní vody ve vaně z olova. Komplex tvoří činžovní a obchodní dům se dvěma suterény s kinosálem. V prvním patře se nacházela restaurace, kavárna a herna. Palác, který proslavil spisovatel Bohumil Hrabal, poškodila v roce 2002 povodeň. Od roku 2003 je kulturní památkou.
    O opravě se mluvilo už před pěti lety, radnice v roce 2006 schválila studii rekonstrukce. Vlastník ale s opravou nezačal. Majitel objektu tvrdil, že chce v objektu zrekonstruovat byty a vytvořit administrativní prostory.
0 komentářů
přidat komentář

Související články