Praha 6 přidělila pokutu za zbourání vily na Ořechovce

Vložil
ČTK
22.01.2015 10:45
Praha

Památková zóna - vilová kolonie Ořechovka; zdroj: pamatky.praha.eu
Praha - Stavební úřad Prahy 6 přidělil pokutu za loňské zbourání vily na Ořechovce. Na dotaz ČTK to dnes řekl mluvčí radnice Adam Halmoši. Jde o sankci v řádu stovek tisíc korun. Konkrétní částku nesdělil. Rozhodnutí úřadu je nepravomocné. Z Ořechovky v nedávné době bez povolení zmizely dvě vily. Jedna z nich patřila známé módní návrhářce Blance Matragi. I za tu padly pokuty.

    Firma Altstaedter Investmants se sídlem v Praze 5 požádala v březnu loňského roku o stavební povolení na úpravy rodinného domu v ulici Západní v historicky cenné lokalitě Ořechovka. V září ale místo přestavby vilu zdemolovala. "Po demolici vily nařídil stavební úřad provedení zabezpečovacích prací. To ale nebylo splněno v daném termínu a za to teď hrozí ještě druhá pokuta, o které se rozhoduje," doplnil mluvčí.
    Podobný případ se odehrál už v prosinci roku 2013. Stavební firma tehdy zbourala rodinný dům, který stál v památkové zóně Vilová kolonie v ulici Pod Vyhlídkou. Stavební úřad za to vyměřil dvě pokuty 150.000 korun. Jednu majiteli objektu, společnosti Matragi Design, kterou spoluvlastní Blanka Matragi, a druhou stavební firmě, která dům zbourala. Pokutu 150.000 korun vyměřili i pražští památkáři, zrušilo ji ale ministerstvo kultury.
    Ořechovka je jednou z nejznámějších a nejstarších pražských vilových čtvrtí, vybudována byla v letech 1919 až 1929 za účasti významných architektů.
0 komentářů
přidat komentář