Praha 4 musela zastavit dva projekty parkovacích domů

Vložil
ČTK
17.07.2009 18:05
Praha

Praha - Čtvrtá městská část musela kvůli nesouhlasu místních obyvatel zastavit dva projekty výstavby parkovacích domů. Šlo o garáže plánované v ulici Pujmanové a pod zahradou Základní školy Poláčkova. ČTK to řekl radní Prahy 4 Martin Hudec (ODS). Radnice v současné době plánuje parkovací domy v  ulicích Spořilovská, Jílovská a Hurbanova.
    V ulici Pujmanové navrhovala radnice garáž s výtahem asi pro 100 vozidel. "V místě je sice parkoviště asi pro 47 aut. Je to ale takové tmavé místo a velice se tam vykrádá," uvedl Hudec. U ZŠ Poláčkova zase lidé podle Hudce parkují v zeleni, mezi stromy jsou často vyježděné koleje. "Byli jsme si dobře vědomi toho, že projekt má svá úskalí, že stavět cokoli pod zahradou základní školy je problém. Ale jiné místo jsme neměli," poznamenal radní.
    Proti výstavbě obou parkovacích domů organizovali místní obyvatelé petice, které podepsaly stovky lidí. Radnice proto projekty zastavila. "Lidé hlavně nechtějí, aby se jim něco stavělo pod okny. Všichni říkají, že to je skvělý nápad, ale někde jinde," domnívá se Hudec.
    Radnice Prahy 4 v současné době chystá další tři parkovací domy. Nejdál je s projektem v ulici Jílovská, kde už má územní rozhodnutí. V Hurbanově ulici musí městská část ještě vyřešit problémy s pozemkem, který patří hlavnímu městu. Na Spořilovské ulici zase zatím není projekt v souladu s územním plánem.
    Ale i v těchto případech část obyvatel nesouhlasí, přestože někde je podle Hudce situace s parkováním kritická. "Dáváme garáže na slepou stranu domu a snažíme se lidem vysvětlovat, že garáže nejsou kouřící obluda. Přesto si někteří lidí myslí, že projekty jsou šílené," konstatoval Hudec.
    S nedostatkem parkovacích míst se potýká většina městských částí v širším centru metropole. V Praze 1, 2, 3 a 7 se situace zlepšila po zavedení parkovacích zón.
0 komentářů
přidat komentář

Související články