Praha 3 zastavila přípravu stavby garáží na Jiřího z Poděbrad

Vložil
ČTK
20.11.2012 21:40
Praha

Praha - Praha 3 zastavila přípravu výstavby podzemních garáží na náměstí Jiřího z Poděbrad, které měly stát 710 milionů korun bez DPH. Rozhodla o tom rada městské části, ČTK o tom dnes informoval místostarosta Ondřej Rut (SZ). Radnice do přípravy od roku 2005 investovala přes 15 milionů korun, před dokončením byla dokumentace pro stavební povolení.

    Garáže měly mít kapacitu 400 míst a měly rozšířit současné podzemní parkoviště. Opozice, ve které dříve byla část současného vedení radnice, projekt dlouhodobě kritizovala. Nynější radní si nechali vypracovat analýzu, která projekt označila jako předimenzovaný a stavebně-technicky náročný.
    "Praha 3 se v následujících letech chystá investovat do nákupu parkovacích míst v již existujícím objektu v Lucemburské 28 a pustí se do rekonstrukce stávajících a nyní neobsazených hromadných garáží na Vinohradské 114. Tyto investice by měly uspokojit poptávku po parkování v této oblasti Vinohrad. Výstavba velkokapacitních garáží na Jiřího z Poděbrad by byla pro městskou část ekonomický hazard," uvedl k tomu místostarosta Rut.
    Radnice chce rovněž připravit celkovou obnovu náměstí. Diskutuje se o návrhu, který před deseti lety vzešel z architektonické soutěže. Rekonstrukce náměstí by měla podpořit žádost o zápis kostela Nejsvětějšího Srdce Páně na seznam památek UNESCO. Opravena by měla být i přilehlá křižovatka u ulice U Vodárny, kde v současnosti chybějí přechody pro chodce.
0 komentářů
přidat komentář

Související články