Praha 12 zrušila výběrové řízení na novou radnici

Zdroj
Šárka Dvořáková
Vložil
ČTK
03.07.2012 19:05
Praha

Praha - Radní Prahy 12 zrušili výběrové řízení na novou radnici. Důvodem jsou administrativní pochybení, řekl dnes ČTK mluvčí Prahy 12 Jan Decker. Městská část chce svoje úředníky sestěhovat do nové radnice, vypsala proto na jaře výběrové řízení. Mezitím se ale na radnici změnila koalice i  starosta. Podle mluvčího současné vedení městské části chce v projektu pokračovat, výběrové řízení po úpravách vypíše znovu.
     "Současná rada (...) má za to, že při zadání zakázky došlo k administrativním pochybením, a není tak možné v původním projektu pokračovat. Z tohoto důvodu připravuje nové transparentní zadání s jasně definovaným cílem, kterým bude nová budova radnice městské části Prahy 12," uvedl Decker.
     Praha 12 podle bývalého vedení potřebuje budovu pro 250 úředníků. V úvahu by připadala stavba nové budovy i  využití už postaveného objektu. Budovu si chtěla městská část nejprve pronajmout s tím, že bude zafixována cena pro možný budoucí odkup této nemovitosti. Městská část předpokládala, že náklady na nákup radnice nepřevýší půl miliardy včetně DPH.
     Výběrové řízení mělo být dvoukolové, nejprve by se hlásili zájemci, kterým by pak radnice dala zadávací dokumentaci a vyjednávala konkrétní podmínky.
     Městská část chce na novou radnici použít 160 milionů korun, které před časem získala prodejem letiště Točná. Další peníze získá z prodeje současných budov úřadu, z privatizace a z pronájmu obchodního domu Prior.
     Úřad městské části v současnosti sídlí v sedmi budovách, které jsou podle mluvčího Deckera špatně dostupné. Budovy nejsou v blízkosti zastávek MHD a nemají bezbariérové přístupy. Městská část před lety uvažovala o tom, že by dostavěla nyní využívaný objekt v Pískové ulici. Minulé vedení zase chtělo opravit obchodní dům Prior na Sofijském náměstí.
     O nové radnici uvažují i jiné městské části, například Praha 8 chce u Palmovky postavit novou radnici a nákupní centrum. Náklady převýší miliardu korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články