Pouzar hodlá v Č. Budějovicích postavit zimní stadion

Zdroj
Marek Bílek
Vložil
ČTK
10.11.2010 14:25
Bukolsky architekti s.r.o.

foto: Bukolsky architekti
České Budějovice - Bývalý hokejový repre- zentant, mistr světa a vítěz Stanley Cupu Jaroslav Pouzar chce v Českých Budě- jovicích vybudovat moderní zimní stadion a provozovat v něm mládežnický klub. Výstavba haly bude stát zhruba 160 milionů korun. Pouzar to oznámil novinářům.
    Stotisícové České Budějovice mají momentálně k dispozici dvě ledové plochy. Ty ale ve velké míře většinou využívá extraligový klub HC Mountfield České Budějovice.
    Areál, který má vyrůst v českobudějovické ulici Evžena Rošického, se začne stavět pravděpodobně v lednu příštího roku. "Máme pravomocné stavební povolení, máme pozemek, čekáme ještě, zda dostaneme na stavbu dotaci, ale věříme, že po novém roce skutečně zahájíme," uvedl Pouzar.
    Jeho společnost ve spolupráci s dalšími firmami požádala o podporu z fondů Evropské unie. Dotace činí 49,9 procenta z celkové částky. "Zbylou polovinu peněz už k  dispozici máme," řekl Pouzar.
foto: Bukolsky architekti
    Nové hokejové centrum by mohlo zahájit provoz v polovině roku 2012. Pouzar počítá s tím, že v něm bude především fungovat klub Českobudějovičtí lvi. Ten se chce zaměřit jen na výchovu mladých hokejistů. "Chtěli bychom mít 11 mužstev od 1. třídy až po juniory. Do deseti let bychom rádi hráli extraligu juniorů," uvedl Pouzar.
    S návazností na seniorské kategorie bývalý československý reprezentant nepočítá. Podle něj je důležitější práce s mládeží. "O dospělý hokej nemám zájem. Ten provozovat nebudeme," řekl jasně. Hráči, které Česko- budějovičtí lvi vychovají, potom v  seniorských kategoriích zamíří do jiných klubů. Pouzar se domnívá, že ideální by bylo, aby hráči odcházeli do extraligového HC České Budějovice, pokud ten o ně bude mít zájem.
    Nový klub Českobudějovičtí lvi hodlá podporovat i mladé hokejisty ze sociálně slabších rodin. Pro ně má nyní už například 30 výstrojí. Sehnal je od hráčské asociace z NHL, která prý tento projekt podporuje. "Chceme dát šanci také těm hráčům, jejichž rodiče si nemohou dovolit platit kromě příspěvků ještě další desetitisícové položky za vybavení," vysvětlil Pouzar.
    O růst mladých hokejistů v klubu Českobudějovičtí lvi by se mělo starat sedm profesionálních trenérů. "Věříme, že si tento projekt na provoz dokáže vydělat z vlastních příjmů," řekl Pouzar. Ten počítá, že by nový zimní stadion, který bude v provozu celý rok, rovněž využívali na různé kempy mladí hokejisté ze zahraničí.
    Osmapadesátiletý Jaroslav Pouzar patřil v minulém století mezi slavné československé hokejisty. V letech 1976 a 1977 se stal mistrem světa, na světových šampionátech získal ještě tři stříbrné medaile. Působil také v NHL, kde s týmem Edmonton Oilers třikrát triumfoval ve Stanley Cupu (1983, 1985 a 1987). V Edmontonu také nastupoval v útoku s nejslavnějším hokejistou všech dob Waynem Gretzkym.
0 komentářů
přidat komentář

Související články