Podnikatel Sekyra si staví vilu v rozporu s územním plánem

Vložil
ČTK
22.09.2008 09:10
Praha

Praha - Realitní magnát Luděk Sekyra, který si podle policejních odposlechů zveřejněných v Mladé frontě Dnes (MfD) před osmi roky volal se zavražděným kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem a za něhož lobboval i  tehdejší místopředseda sněmovny a současný ministr vnitra Ivan Langer (ODS), si staví okázalou vilu v pražské Troji v rozporu s územním plánem. Píše to ve svém nejnovějším čísle časopis Týden.
    S Mrázkem, který byl považován za vládce českého podsvětí, Sekyra podle odposlechů hovořil mimo jiné o využití Langra při snaze Sekyry koupit stavební firmu IPS. Sekyra Langra požádal o  přímluvu při zajišťování financí na koupi akcií. Langer MfD řekl, že Sekyrovi pomáhal z českého patriotismu, o jeho kontaktech s Mrázkem prý ale nevěděl.
    Týden píše, že Sekyrova vila vzniká v Troji v místě, které mělo být původně oázou klidu. Námitky k domu, který má podobu obří prosklené kostky, mají zastupitelé Prahy-Troje. Vadí jim, že znatelně poruší stávající zástavbu.
    Podle Týdne původně na parcele nemělo nic stát. V roce 1999 uváděl územní plán tento pozemek jako plochu pro výsadbu užitkových a okrasných rostlin. Tak to mělo být i v nové podobě plánu, avšak při ústním jednání si majitelé pozemku vymohli na trojské radnici stavební povolení. Razítko dostali čtyři dny předtím, než nový předpis začal platit, a proto v sadařském území mohly vyrůst tři rodinné domky, píše Týden.
    Jedna z výhrad, kterou zástupci městské části povolení podmínili, se podle Týdne týkala vzhledu staveb - požadovali, aby korespondovaly se stávající zástavbou a měly to být jednopodlažní objekty s podkrovím. Stavebníci to slíbili, ale pozemek rozdělili na čtyři části a rozprodali. Jednu z parcel tehdy koupil Sekyra, který zažádal o  změnu dispozičního řešení stavby.
    Zastupitelstvo Troje nebylo proti stejně jako stavební úřad Prahy 7, který má konečné slovo. Podle tamějších úředníků byly všechny doklady ke stavbě v pořádku, navíc měly být v té době již zahájeny stavební práce.
    Situaci se podle Týdne pokusila zvrátit tehdejší starostka Troje Monika Maurerová, ale byla odvolána. Sekyra se k pozadí kauzy vyjadřovat nechce. S architektkou Evou Jiřičnou, která dům navrhla, se domluvili, že projekt budou komentovat až po jeho dokončení, píše Týden.
8 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
MAFIE RULEZ
22.09.08 10:45
tak to je síla
David Teplý
22.09.08 11:41
no toto?!
Gilraen Arcarin
22.09.08 08:08
zobrazit všechny komentáře