Pod Zelným trhem v Brně vznikne parkoviště

Vložil
ČTK
25.11.2009 22:20
Brno

Brno - Automobily, které parkují na Zelném trhu v centru Brna, se přesunou do podzemí. Brněnští radní schválili studii budoucí obnovy náměstí, která s podzemním parkováním počítá. Parkoviště pro 80 vozů bude určeno hlavně lidem bydlícím na náměstí a hotelovým hostům. Novinářům to dnes řekl primátorův náměstek Martin Ander (SZ).
    Parkoviště bude stavět soukromý investor, a to zároveň s rekonstrukcí náměstí plánovanou v režii města. Byť je podzemí pod Zelným trhem protkáno sítí historických sklepů a chodeb, parkoviště se tam vejde. Odborníci spočítali, že jedno patro podzemních garáží lze v pásu mezi stropy chodeb a úrovní náměstí zbudovat, řekl Ander.
    Zelný trh patří k centrálním brněnským náměstím. Je známý trhem ovoce a zeleniny, které se tam prodávají 700 let. Stánkový prodej výpěstků zůstane podle Andera zachován, naopak nabídka místních potravin se ještě rozšíří. V budově, kterou město na náměstí vlastní a kterou dnes využívají trhovci, by měla být zřízena prodejna regionálních výrobků. Měla by nabízet sýry, mléčné výrobky, maso a víno. "Místní potravinářské produkty, které z hygienických důvodů nelze prodávat na náměstí," doplnil náměstek.
    Celková úprava náměstí by měla začít za dva roky, zatím je hotová pouze architektonická studie. Budou následovat zakázky na dokumentaci pro územní řízení a stavební povolení. Také náklady opravy se budou teprve vyčíslovat.
    Radnice plánuje opravit i historickou kašnu na náměstí, její zrestaurování však zadá ve zvláštní zakázce.
5 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Vizionari
salveveritas
26.11.09 01:42
dlazdeni
rady
26.11.09 11:45
stare a nove
bystrii
26.11.09 02:22
pro "rady"
Rover
26.11.09 11:56
Re
PepaR
03.12.09 07:12
zobrazit všechny komentáře

Související články