Po více než 20 letech z Ústí nad Labem zmizí obří ruina

Zdroj
Vít Lukáš
Vložil
ČTK
18.09.2008 17:35
Ústí nad Labem

Ústí nad Labem - Město Ústí nad Labem zbourá nedostavěné sektorové centrum, které už déle než 20 let stojí v ústecké čtvrti Severní Terasa. Pozemky pak nabídne investorovi. Městští zastupitelé dnes rozhodli, že demolici stavby zařadí mezi projekty, které by město mělo hradit z peněz získaných z regionálního operačního programu.
    Odstranění rozměrné ruiny podle primátora Jana Kubaty umožní nedávné rozhodnutí soudu, který sektorové centrum vrátil po několikaletých sporech zpět městu. Radnice se soudila s  investorem, který stavbu získal v 90. letech minulého století a chtěl ji přebudovat na obchodní centrum. Jeho záměr ale nevyšel. V posledních letech stavbu rozebírali sběrači kovů, často tam přespávali bezdomovci.
    Magistrát odhaduje, že demolice stavby bude stát kolem 50 milionů korun. Podle primátora konečnou částku určí výběrové řízení. Bude také záležet na tom, jaký odpad z demolice vznikne, protože pokud by tam byly nějaké nebezpečné látky, akci by to prodražilo. Kubata dodal, že sektorové centrum chce město zbourat co nejdříve.
    Kromě demolice dnes zastupitelé schválili také to, že z operačního programu chtějí zaplatit revitalizaci městského centra za 188 milionů korun, lanovku na Větruši v ceně 75 milionů korun, stavbu domova pro seniory v ceně 102 milionů korun a úpravy budovy magistrátu a atria za 62 milionů korun. Ústí nad Labem na začátku září uspělo se svým integrovaným plánem rozvoje města, z Regionálního operačního programu Severozápad získá dotaci 917 milionů korun. Kubata uvedl, že vedení města nyní jedná o tom, jakým způsobem budou peníze do městské kasy téct. Pokud bude třeba, nevyloučil to, že si město vezme úvěr nebo navýší kontokorentní úvěr u bank, aby mělo na stavby dost peněz, než z Bruselu schválená částka přijde.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
.
anarquitecto
26.09.08 09:57
5, 4, 3, 2, 1, bum
Pietro
26.09.08 12:28
zobrazit všechny komentáře

Související články