Po Trojském mostě v Praze začnou v pondělí jezdit auta a tramvaje

Vložil
ČTK
03.10.2014 18:05
Praha

Praha - Po Trojském mostě přes Vltavu, který je součástí tunelového komplexu Blanka a vnitřního pražského okruhu, začnou v pondělí ráno jezdit auta, autobusy a tramvaje. První spoje MHD vyjedou podle jízdního řádu ve 4:30. ČTK to dnes řekl náměstek primátora Jiří Nouza (TOP 09). Cestujícím začnou zároveň sloužit nové autobusové spoje.

    Praha původně plánovala, že stavba mostu bude stát 400 milionů korun, cena ale nakonec vyšla na více než 1,3 miliardy. Celý tunelový komplex bude stát 36,9 miliardy korun. Podle slibu Prahy se jím první řidiči projedou 2. prosince. Původně měl sloužit už v roce 2011.
    Kvůli zprovoznění mostu v Troji čekají cestující v MHD změny. Dopravní podnik obnoví běžný provoz tramvajové linky číslo 17 v úseku mezi zastávkami Výstaviště Holešovice a Vozovna Kobylisy. Na pravidelnou trasu se vrátí noční tramvajová linka číslo 53. Zároveň vyjede nová linka autobusu číslo 294, která spojí oba břehy Vltavy a zároveň nahradí linku číslo 292. Změní se také rozmístění autobusových zastávek na Florenci, informoval Filip Drápal, mluvčí Ropid, který v Praze plánuje jízdní řády.
0 komentářů
přidat komentář

Související články