Plzeň změní územní plán, aby se mohlo stavět na místě domu U Zvonu

Zdroj
Lada Pešková
Vložil
ČTK
27.09.2007 19:10
Plzeň

Plzeň - Plzeň zřejmě projedná ve zrychleném řízení změnu územního plánu tak, aby se mohlo stavět v místě bývalého domu U Zvonu zbořeného po povodních v roce 2002. Rozhodli o tom dnes radní. O pozemek má zájem hejtmanství, které tam chce postavit novou galerii. I přes silné tlaky na rychlé zastavění plochy po odstřelení tam město upravilo parčík, který je zde dosud. Po změně územního plánu by to mělo být centrální městské území, kde lze stavět, řekl dnes ČTK primátor Pavel Rödl.

Velký obytný dům poškodila voda z rozvodněné řeky a musel být odstřelen. Město pak vypsalo soutěž na zastavění uvolněného místa. Přišla řada návrhů, nakonec se ale žádná ze staveb nerealizovala. "Dnes už jsme našli možnost využití, ta galerie by bylo nádherné využití. Rozhodli jsme se, že prověříme, zda už nenastal čas, kdy to zablokování pro další výstavbu nezrušíme, jsem docela rád, že se tenkrát rychle nestavělo," řekl Rödl. Podle něj není zatím jisté, zda na místě opravdu bude galerie nebo jiná stavba.
Plzeňský kraj by rád na místě postavil s pomocí dotací EU novou moderní galerii za 270 milionů korun. Krajští radní původně uvažovali o dvou lokalitách pro zřízení galerie - v historickém objektu v areálu Škody a v centru, na okraji sadového okruhu U Zvonu. Studie, kterou si nechal kraj vypracovat, jednoznačně jako lepší místo vybrala lokalitu U Zvonu. V nové expozici by měla galerie vystavovat vzácná a unikátní díla, která jsou zatím v depozitářích. Základem expozice bude prezentace těch nejlepších kusů sbírky - především z druhé poloviny 19. a první poloviny 20. století.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Rozum?
Karel Marek
30.09.07 04:20
zobrazit všechny komentáře

Související články