Plzeň už zná firmu na projektovou dokumentaci pro nové divadlo

Zdroj
Eva Barborková
Vložil
ČTK
13.07.2009 19:30
Plzeň

Helika stojí i za urbanistickou studií ostravské Karoliny pro společnost MULTI Development. Tato studie zvítězila v developerské soutěži, kterou ČKA dvakrát označila za neregulerní architektonickou soutěž.
(pozn. redakce)
Plzeň - Projektovou dokumentaci pro novostavbu plzeňského divadla v Jízdecké ulici zajistí městu společnost Helika, jež se například navrhla novou baziliku pro hlavní město afrického Gabonu. Na plzeňském projektu bude pracovat se společností Ingem. V konkurenci dalších dvou zájemců nabídly nejnižší cenu, podklady k územnímu rozhodnutí a stavebnímu povolení zajistí za 40 milionů korun bez DPH. Zakázku slíbily dokončit do předepsané lhůty, tedy do konce září 2010. ČTK to dnes řekla náměstkyně primátora Marcela Krejsová (ODS).

    "Obdrželi jsme celkem tři nabídky, nejzásadnějším kritériem byla cena, dalším kritériem čas," uvedla.
    Helika do ceny 40 milionů bez DPH zahrnula i vypořádání autorských práv s portugalskou kanceláří, jež nové divadlo navrhla. Další dva účastníci řízení přišly s cenou vyšší, a to o osm milionů respektive 18 milionů korun. Jeden ze zájemců navíc nedoložil reference na projekty mladší tří let, druhý se nevešel do požadovaného termínu.
    Vítězná Helika se v ČR podílela na projektech Sazka Areny, Centra Chodov, justičního areálu Na Míčánkách v Praze 10 a dalších. Mezi referenční projekty Ingemu patří výstavba bytů Pod Záhorskem v Plzni, výstavba bytů Jižní svahy ve Vejprnicích, několik domů s pečovatelskou službou a další.
    Po zhotovení projektu zahájí město výběr zhotovitele stavby, jenž očekává na přelomu let 2010 a 2011.
    Nové divadlo, které se stane moderní plzeňskou stavbou 21. století, bude stát u bývalého výstaviště na prostranství mezi Palackého a Jízdeckou ulicí, mezi obchodním centrem Plaza a hlavní poštou. Plocha určená pro stavbu je asi 8000 metrů čtverečních. Hlavní sál bude mít kapacitu 500 diváků, počítá se také s variabilní scénou pro dalších 200 lidí. Předpokládané náklady se odhadují kolem 500 až 600 milionů korun. Část peněz chce město získat v soutěži o Evropské hlavní město kultury na rok 2015.
4 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
korupce
michal šiška
14.07.09 08:55
COŽE???
SKEPTICKÝ PLZEŇÁK
14.07.09 09:34
zobrazit všechny komentáře

Související články