Plzeň chce studii na úpravu slavné kavárny

Zdroj
Eva Barborková
Vložil
ČTK
21.08.2009 19:05
Plzeň

Plzeň - Plzeňská radnice chce získat tři studie od různých architektů, kteří by navrhli změny vnitřního uspořádání známé kavárny v  Měšťanské besedě. Současný mobiliář dle vedení města nevyhovuje, je odepsaný. Úprava interiéru včetně případných drobných stavebních zákroků by mohla zvýšit návštěvnost kavárny. Radnice nevylučuje, že v takovém případě by se v besedě opět mohlo začít vařit. Novináře o tom dnes informoval primátor města Pavel Rödl.
    "Dlouhodobě se diskutuje o tom, že kavárna není pro dnešní dobu vhodná, že se nedá provozovat. Chceme znát názory několika architektů, zda by se to prostředí tam dalo za relativně slušnou cenu změnit," uvedl.
    Soutěž na úpravu mobiliáře a případně drobné stavební úpravy vypíše současný provozovatel objektu Dominik Centrum, jenž vyhrál ve výběrovém řízení na pětiletý pronájem budovy a provoz převzal od městské kulturní agentury Esprit.
    Podle Rödla je důležité, aby kavárna začala žít. Pokud by se do ní podařilo dostat více návštěvníků, mohla by se do zařízení znovu vrátit teplá jídla. V minulosti stravování v besedě selhalo. Ředitel Dominik Centra Ivan Jáchim ČTK řekl, že smyslem studie je do kavárny přilákat více lidí a udělat ji "sexy". Kuchyně v besedě, na jejíž opravu město před časem uvolnilo tři miliony korun, je podle Jáchima nyní ve zkušebně-záběhovém provozu a slouží výhradně velkým akcím, které se v objektu konají.
    Soutěž by měla stát do 300.000 Kč, město zatím nemá představu o výši investic na úpravu. Návrhy chce získat do konce roku. Úvahy, zda by se na financování podílelo i Dominik Centrum, jsou dle Rödla předčasné.
    Dění kolem stravování v Měšťanské besedě v minulosti kritizovali někteří zastupitelé. Upozorňovali na to, že se objekt nechal za 400 milionů Kč zrekonstruovat a byly z městské kasy přidány další peníze na obnovu kuchyně, přesto se tam nevaří.

2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Nový trend ?
02.10.09 05:39
když je dost peněz...
Milan
02.10.09 05:12
zobrazit všechny komentáře