Plán Hradce se bude tvořit podle architektů Vymetálka a Kotase

Vložil
ČTK
22.06.2010 20:00
Hradec Králové

Hradec Králové - Nový územní plán stotisícového Hradce Králové se bude tvořit podle návrhu architektů Tomáše Vymetálka a Patrika Kotase. Rada města i zastupitelé dnes potvrdili závěry odborné poroty, která oba architekty vybrala jako vítěze soutěže o ideový návrh nového územního plánu města.

    Územní plán je základním dokumentem rozvoje města, idea měla stanovit možné směry jeho rozvoje až do roku 2050. Do soutěže své návrhy poslalo 19 týmů architektů z Česka i zahraničí. Zatím se město a investoři řídí územním plánem z roku 2000.
    Podle porotců vítězný návrh citlivě rozvíjí současný okružní založení města dané plánem Josefa Gočára z první poloviny 20. století. Rozvojovou osu idea vidí západním směrem do části Kukleny směrem k dálnici D11. Plán se zabývá i nyní nedostatečným dopravním spojením centra s Kuklenami.
    Na soutěž o ideový návrh radnice naváže výběrem zpracovatele samotného územního plánu. Není přitom vyloučeno, že jimi budou právě Vymetálek s Kotasem. Nový územní plán by pak mohl začít platit od roku 2015 a celkové náklady na jeho zpracování se odhadují na asi 20 milionů korun.
    Podle současného stavebního zákona z roku 2006 musí mít každé město v Česku do konce roku 2015 vypracovaný nový územní plán nebo si musí udělat revizi současného. Hradec se rozhodl pro vytvoření nového plánu, jehož tvorbu začal právě ideovou soutěží.
0 komentářů
přidat komentář

Související články