Pěší zóna v Žamberku nejspíš nebude

Vložil
ČTK
30.06.2009 11:55
Žamberk

Žamberk - Pěší zóna v Žamberku nejspíš nebude. Uzavření Kostelní ulice přineslo tak velké dopravní problémy, že od plánů radnice nejspíš ustoupí. Podobně jako v Ústí nad Orlicí město zvažuje, že dopravu v místě zpomalí povolenou rychlostí. ČTK o tom informoval starosta Jiří Dytrt (ODS).

    "Z osobního pohledu říkám, že by uzavření silnice nebylo správné," uvedl starosta.
    Pěší zóna měla propojit autobusové nádraží a cestu ke kostelu. Město si kolem sakrální stavby přálo odpočinkovou zónu. Uzavření silnice ale způsobilo kolony aut jinde. Odborná firma posoudí, zda nebude alespoň možné místo pěší zóny zpomalit dopravu.
    "Mohla by to být jednosměrka, mohli bychom kvůli zpomalení nainstalovat příčmé prahy. Ale všechno ukáže průzkum. Doprava se měřila nejen v místě plánované pěší zóny, ale i na dalších deseti místech města, abychom zjistili, kam se přesunula," řekl Dytrt.
    Šestitisícové město na novou dlažbu, lavičky nebo pítka získalo příslib 21 milionů korun z evropských dotací. Podle starosty změny v projektu přísun peněz neohrozí. V nejbližší době by radnice měla podepsat smlouvu a poté případně upravit projekt.
    Stejně musela slevit z pěší zóny radnice v Ústí nad Orlicí. Smetanova ulice bude průjezdná, ovšem nižší rychlostí. Pardubice chtěly zřídit pěší zónu na třídě Míru. Po kampani ČSSD pro ni zvedli ruku i zastupitelé. Město má ale mnoho jiných investic a na pěší zónu nejsou peníze. Asi nejméně problematická pěší zóna bude ve Chvaleticích, vznikne díky obchvatu, který vymýtí dopravu z centra města.
0 komentářů
přidat komentář