Vložil
ČTK
13.09.2012 11:40

zpět na článek
8 komentářů
co to je
raval
| 13.09.12 01:01
Obrázek, který doprovází zprávu, je bez popisku, ale zdá se, že tam není ani omylem, ani náhodou. Tohle že by mělo vyrůst v Jinonicích. To je snad sen nějakého šílence. To už u nás opravdu není žádný cit pro architekturu? Kvalitní architekturu? A zrovna na místě, kde Waltrovka měla tak krásnou stavbu se skeletovou konstrukcí, která byla tak rozmanitě využitelná, kdyby se někomu chtělo trochu přemýšlet a nejen počítat náklady a výnosy. I když zdá se, že tahle obludnost může být dílem nějakého hodně ambiciózního architekta ...
ano, kdo se pod tuhle invenci podepsal?
památkář
| 13.09.12 08:38
Další prohra, řeči o zachování charakteru významného místa, úvahy o využití zajímavých hal se rozplynuly....http://www.lidovky.cz/ln_domov.asp?c=A070417_1 02032_ln_praha_vvr.
U nás je to totiž jen od zdi ke zdi, když něco není památka, tak není šance na diskusi o rozumné adaptaci, prostě se bourá a investor se nebaví. A když to je památka, tak vlastně ani památkáři nemohou konzultovat liberálněji k potřebným úpravám, jinak je sežere inspekce nebo ASORKD. Tak zas jedno místo, kam bude radost chodit....
...No,...
šakal
| 14.09.12 10:48
...nerad to píšu, protože autorem je moje jinak oblíbené studio Cigler a Marani. Ale v tomhle případě jsou tedy strašlivě vedle. Jsem z toho taky hrozně zklamaný, protože na urbanismus měl Jakub Cigler opravdový talent. Nezapomenu na jeho v nejlepším slova smyslu vizionářský projekt na přestavbu hradní bažantnice s okolím! Ostatně, komplex The Park na Jižním městě je také nejcennější tím, jak formuje veřejný prostor, tvoří parter a doslova "zabydluje" místo.
Nechápu, kam se v tomhle případě vytratil autorův smysl pro rafinovanost městských vztahů, odvaha jednat velkoryse ale současně promyšleně.

...Doufám, že nám od toho neštěstí nakonec pomůže krize, i když tu halu Františka Bartoše už v plné kráse nikdy neuvidíme... (7:- /)
Vize města Jakuba Ciglera v Jinonicích
Vích
| 14.09.12 09:48
zde asi přímo navazuje na vizi Josefa Pleskota v Radlicích. On velký dům vždycky zůstane velkým domem a něco jako čtvrť nemá šanci vytvořit, stejně jako jeden zaoceánský parník nenahradí tisíc plachetnic. Je zajímavé, že ve skupině 30 lidí o sobě za měsíc víte všechno, a ve skupině 1000 lidí za rok nic. Určitě by se na to našly nějaké sociologické průzkumy, čím to je. Vojáci v této komunikaci mají perfektní pořádek, je velký rozdíl ve formálnosti komunikace na úrovni čety a pluku. Pro pochopení sousedství a sdílení veřejného prostředí to jsou zásadní informace.
Nakonec nás doufám krize vrátí k logice, že banky raději půjčí 100 drobným stavebníkům, než jednomu velkému a budou tak eliminovat rizika bankrotu a dělit zodpovědnost na menší části. Distribuce peněz bude demokratičtější a rovnoměrnější. Prostředí pak bude méně totální, obyvatelné a přátelské...
Na setalitnich snimcich...
Jan Sommer
| 14.09.12 09:59
...to bude paráda.
diskutujícím
Jitka
| 18.09.12 03:54
Znáte celý projekt nebo takhle rychle soudíte z jedné vizualizace?
...Jo,...
šakal
| 18.09.12 06:05
...znám... Ale redši bych neznal (7:- /)
znám,
Vích
| 18.09.12 08:55
když by udělali master plán a jednotlivé domy, ne bloky, nechali navrhnout různým architektům, tak by to mohla být živá čtvrť, ne sídliště. Ale to je obecně nešvar těchto velkoprojektů.
Přidat nový komentář
Diskusní příspěvky vyjadřují stanoviska čtenářů, která se mohou lišit od stanovisek redakce. Všechny příspěvky musí být schváleny redaktorem dříve než budou zveřejněny.
Redakce archiweb.cz ctí v maximální možné míře svobodu slova, nicméně ve výjimečných případech si vyhrazuje právo smazat nebo opatřit komentářem příspěvek, který se netýká tématu diskuse, porušuje platné zákony ČR nebo dobré jméno portálu, obsahuje vulgarismy nebo má reklamní charakter.