Parkoviště se závorami zlepší výběr parkovného až čtyřikrát

Vložil
ČTK
07.04.2009 11:10
Brno

Brno - V centru Brna přibude parkovišť se závorami. Loni radnice jedno otevřela u Besedního domu a na parkovném tam díky závorám vybrala asi čtyřikrát víc, než když tam dřív byly jen automaty. Počáteční pětimilionová investice na pořízení závor se tak už vrátila, řekl dnes městským zastupitelům primátorův náměstek Ladislav Macek (ČSSD). Další závorové parkoviště se vybuduje u hlavního nádraží, schválili zastupitelé.
    Ještě letos se budou závory instalovat v Benešově ulici u hlavního nádraží. Investice vyjde na skoro deset milionů korun. Projektově se pro příští léta budou připravovat další závorová parkoviště: v ulicích Kounicova a Veveří a u obchodního domu Tesco.
    Výběr parkovného je dnes podle materiálu pro zastupitele ve všech jmenovaných lokalitách málo účinný. Mnozí lidé si lístek nekoupí vůbec, jiní zaplatí za hodinu stání a auto na místě nechají celý den. "Hlavně v centru města se výběr pohybuje mezi 16 a 25 procenty z jednotlivých parkovacích ploch," uvedl náměstek. Když se k parkovišti instaluje závora, výnos ze stání se zvýší na 70 procent, dodal.
    Přínos je podle Macka ale i v tom, že auta se na závorovém parkovišti rychleji střídají. Provozovatel parkoviště spočítal, že 70 procent parkujících odjede do dvou hodin. Lidé přijíždějící do centra tak mají větší šanci, že na místě najdou volné místo.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Skvele
Jakub
15.04.09 02:38
zobrazit všechny komentáře