Pardubice s architektem upravují projekt oprav Tyršových sadů

Vložil
ČTK
15.11.2012 19:25
Pardubice

Pardubice - Pardubice spolu s architektem Tomášem Jiránkem upravují projekt opravy Tyršových sadů. Chtějí ho změnit tak, aby co nejméně vadil kritikům. V minulosti nesouhlasili zejména s kácením některých dřevin. Pokud vše půjde bez problémů, mohl by se projekt stihnout tak, aby mohl být spolufinancován z evropských fondů. Informoval o tom primátorčin náměstek František Brendl (Pardubáci). Opravy měly začít už v létě, ale firma, která je měla provést, odstoupila od smlouvy.

    "Blížíme se k modelu, který by měl být průchozí. Pokud ani ten nebude, tak potom nemá smysl renovovat ten prostor. Kompletní upravenou projektovou dokumentaci bychom měli mít od architekta hotovou k 10. prosinci. Na pracovním jednání bych potom rád s těmi změnami seznámil zastupitele a teoreticky během prosince můžeme vypsat výběrové řízení na dodavatele," uvedl Brendl.
    Kritici projektu vyčítali zejména to, že plánuje vykácet kolem 400 stromů a množství keřů, rozsah považovali za zbytečně vysoký. Vadila jim také vysoká cena úprav, rozpočet počítal s 83 miliony korun. Symbolem protestů se staly lavičky, jedna měla vyjít téměř na 69.000 korun.
    Pokud vše půjde hladce, město by mělo stihnout termíny pro dotační tituly, které se mají velkou měrou podílet na financování projektu za 70 milionů korun. Původní žádost před časem stáhlo, když vítěz výběrového řízení na rekonstrukci parku odmítl plnit uzavřenou smlouvu a vypověděl ji. Regionální rada na žádost Pardubic prodloužila termíny dokončení projektů z integrovaných plánů rozvoje krajských měst. Do konce příštího roku musí být vyčerpáno 75 procent, do konce roku 2014 pak 99 procent peněz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články