Pardubice rozhodnou o budoucí podobě zástavby u letního stadionu

Vložil
ČTK
30.01.2014 18:15
Pardubice

Pardubice - Pardubická radnice si nechala zpracovat studii, která řeší budoucnost lokality u letního stadionu v centru města. Vzniklo pět variant, které navrhují hotel, bydlení nebo dům pro seniory. Zvažuje se rovněž demolice stadionu. O podobě zástavby lokality u ČEZ Areny a Tyršových sadů budou rozhodovat zastupitelé. ČTK o tom informovala primátorka Štěpánka Fraňkov (Sdružení pro Pardubice).

    "Jedna varianta nepočítá s letním stadionem, ale je zaměřena na rezidenční zástavbu. Nejlépe však studie hodnotí variantu s multifunkčním objektem, který řeší parkování, letní stadion, lední plochu a je obestavěn komerčními a kancelářskými objekty," uvedla primátorka.
    Všech pět variant zahrnuje vybudování hotelového komplexu s wellnes a kongresovým sálem, který by mohl stát na místě právě demolovaného torza sportovní haly ČSTV, bývalých jatek a jednoho prázdného pozemku. Studie rovněž navrhuje zastavět volnou parcelu u křižovatky Sukovy třídy a ulice U Stadionu, kde by mohlo vzniknout seniorské bydlení. V lokalitě by mohl stát i nový magistrát, úředníci zatím sídlí na centrální radnici a současně na několika dalších místech ve městě.
    "Další krok je na zastupitelích. To oni musí posoudit, co a v jakém časovém horizontu chtějí. Chceme pro ně uspořádat seminář na toto téma, aby se rozhodovali na základě detailní znalosti a porozumění této problematiky. Toto téma bez pochyb vzbudí vlnu diskuzí mezi veřejností i politiky, proto nechceme nic podcenit," konstatovala Fraňková.
    Město připravuje strategický a územní plán a jeho zástupci by si měli ujasnit, jak chtějí s tímto lukrativním prostorem naložit. Nicméně budoucím investorem nebude radnice. Půjde možná i o několikamiliardovou investici, o kterou se může v budoucnu ucházet nějaký developer. Návratnost investované částky se odhaduje na 15 let a nemusela by se stavět naráz, ale na etapy.
    "Materiál je velmi obsáhlý a myslím si, že je velmi kvalitní. Měl by zastupitelům pomoct v rozhodování," řekla primátorka.
0 komentářů
přidat komentář