Pardubice chystají centrum volného času až za miliardu korun

Vložil
ČTK
24.08.2006 09:10
Pardubice

Pardubice - Pardubice hodlají vybudovat nové centrum pro trávení volného času za přibližně 800 milionů až miliardu korun. Přestavbou a rozšířením současného výstaviště Ideon a plaveckého areálu na Olšinkách by měla vzniknout víceúčelová sportovní hala a prostory pro pořádání kulturních akcí. Dotace z  fondů Evropské unie mohou dosáhnout až 85 procent celkových nákladů, řekl dnes náměstek primátora Jaroslav Deml.

    "O takový projekt by měla zájem případně i Evropská investiční banka (EIB), která poskytuje úvěry za výhodných podmínek," uvedl. Město by do areálu, který by rovněž nabízel ubytování a další atrakce, muselo investovat kolem 200 milionů korun.
    "Zkusíme získat zdroje a zpracovat dokumentaci pro územní rozhodnutí, případně stavební povolení, abychom byli připraveni požádat o evropské peníze," poznamenal Deml. Jenom projektová příprava této akce přijde na 30 milionů až 40 milionů korun.
    Nutná rekonstrukce krytého bazénu a samostatná výstavba haly by podle něj přišla na 400 milionů až 500 milionů korun. "Na to by nám však EU nedala, EIB nepůjčila a prostředky ze státního rozpočtu můžeme očekávat do 50 milionů korun," vysvětlil náměstek.
0 komentářů
přidat komentář

Související články