Oživení břehů Svratky a další úspěšné návrhy mladých architektů na výstavě v Brně

Zdroj
ABF, a.s.
Vložil
Tisková zpráva
07.10.2013 13:15
V pondělí 7. října odstartuje v Brně putovní výstava nejlepších prací mladých architektů, kteří se zúčastnili letošního ročníku soutěže Young Architect Award. Představí se zde mj. hned několik projektů věnovaných oživení nábřeží řeky Svratky v Brně, z nichž jeden získal ocenění. Chybět nebudou ani práce talentovaných architektů, absolventů VUT v Brně a Mendelovy univerzity. Putovní výstavu zahájí 7. října v Urban centru na Staré radnici v Brně primátor města Roman Onderka. Výstava bude pro veřejnost otevřena do 30. října, poté se přesune do dalších měst.
Revitalizací břehů řeky Svratky v Brně, Kateřina Čadková, Tomáš Popelínský (Zahradnická fakulta, Mendelova univerzita v Brně)

Od příštího pondělí do konce října mohou obyvatelé Brna navštívit výstavu úspěšných projektů mladé generace architektů, kteří zabodovali v soutěži Young Architect Award s podtitulem „Bolavá místa měst a obcí“. Letos se mladí autoři zamýšleli nad řešením závažných architektonických městských problémů. Celkem se přihlásilo 72 projektů, z nichž porota profesionálních architektů vybrala 14 finalistů. Vyhlášení vítězů proběhlo v rámci zářijového mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH.

Nejlepší práce uvidí obyvatelé Brna


S originálními nápady talentovaných architektů se může seznámit veřejnost na putovní výstavě, která začne v pondělí 7. října za účasti primátora města Brna Romana Onderky. K vidění zde bude hned několik prací věnovaných právě brněnské problematice, především pak oživení nevyužitého nábřeží řeky Svratky. Patří mezi ně i jeden z oceněných projektů, který navrhli absolventi FA VUT v Brně Martin Machala a Jana Matlovičová. „Svratka v Brně je vnímaná jako kanál, místo plnohodnotného rekreačního nábřeží a zeleného koridoru,“ říkají k základní ideji svého projektu autoři a doplňují: „Spojení města s řekou musí být co možná nejpestřejší, aby se pohyb v oblasti zvýšil a zatraktivnil. Samozřejmě vytváříme prostory pro aktivity na vodě a na jejích březích.“
Revitalizací břehů řeky Svratky v Brně se zabývali i další soutěžící, Kateřina Čadková, Tomáš Popelínský (Zahradnická fakulta, Mendelova univerzita v Brně) nebo Petr Janáč a dále Tereza Hynková (FA VUT v Brně). Jiné práce věnované moravské metropoli řešily např. využití prostor bývalého průmyslového areálu Zbrojovky Brno.
Revitalizace nábřeží řeky Svratky, Tereza Hynková (FA VUT v Brně)
0 komentářů
přidat komentář

Související články