Ostrava by se mohla zbavit nedostavěného skeletu z komunismu

Zdroj
Martina Kubíčková
Vložil
ČTK
09.04.2008 15:15
Ostrava

Ostrava - Ostrava by se po dlouhých letech mohla zbavit nedostavěného skeletu budovy vedle krajského úřadu, který vznikl ještě před rokem 1989 a hyzdí jedno z frekventovaných míst ve městě. Magistrát totiž v  současné době hledá zájemce o koupi tohoto skeletu i s pozemkem. Zároveň nabízí k prodeji i další dva lukrativní pozemky v centru města, řekl dnes novinářům primátor Petr Kajnar. Za prodej pozemků by město mohlo získat několik desítek milionů korun. Zájemci se musí přihlásit do poloviny května.
    Město už v  současné době eviduje 13 zájemců o koupi skeletu budovy, v níž minulé vedení radnice chtělo vybudovat Středisko správních činností. Po změně vedení však město od tohoto záměru ustoupilo. Vybudování střediska by si totiž vyžádalo obrovskou finanční investici.
    Při oceňování pozemků vycházelo město ze znaleckých posudků. Minimální hodnota skeletu je i s pozemky zhruba 26 milionů korun. Nového majitele chce vedení magistrátu vybírat nejen podle ceny, ale také podle předložených projektů. Chce tak zabránit tomu, aby objekt byl použit k  nevhodnému účelu. Primátor se domnívá, že by v něm mohly vzniknout například kanceláře.
    Dalším z lukrativních pozemků, které město nabízí k prodeji, jsou pozemky v lokalitě náměstí Edvarda Beneše v centru Ostrav. Zájem o ně dosud projevilo 16 žadatelů. Cena za metr čtvereční byla stanovena na 9000 korun a jedná se v současnosti zřejmě o nejdražší pozemky ve městě. Celková výměra je přitom necelých 5000 metrů čtverečních a město by tak z prodeje mohlo získat nejméně 45 milionů korun.
    V centru města jsou nabízeny k prodeji ještě pozemky vedle frekventované křižovatky ulic Českobratrská a Nádražní. Za ty by město mohlo inkasovat minimálně 3,7 milionu korun. Zájemců se zatím přihlásilo devět.
0 komentářů
přidat komentář

Související články