Opravy třídy Míru zpomalují archeologické výzkumy

Vložil
ČTK
30.06.2014 22:30
Pardubice

foto: Atelier Walter
Pardubice - Rekonstrukci třídy Míru a Sladkovského ulice v Pardubicích zpomalily archeologické výzkumy. Město za ně zaplatí 1,6 milionu korun. Stavební firma by však měla termín dokončení do konce února příštího roku dodržet. ČTK o tom informovalo v tiskové zprávě vedení města.

    Ve Sladkovského ulici archeologové našli pozůstatky města z 16. a 17. století. Po dokončení průzkumů se výzkumy přesunou na třídu Míru, kde odborníci očekávají další nálezy. Podle informativní zprávy, kterou dostali zastupitelé minulý týden, je stavba zpožděná asi o měsíc.
    "Je pravda, že stavba je mírně zpožděná, termín jejího dokončení ale stále platí. Firma Syner přidala na stavbu techniku i lidi, výměna kanalizačních přípojek k domům na třídě Míru je téměř dokončena, takže nic nebrání tomu, aby dodavatel skluz dohnal," řekl náměstek primátorky Jindřich Tauber (ČSSD).
    Třídu Míru dělníci opravují v celé její délce od náměstí Republiky po Masarykovo náměstí, rekonstruují také severní část Sladkovského ulice. Po dokončení bude obchodní třída zčásti pěší zónou. Náklady na opravy by měly dosáhnout zhruba 120 milionů korun. Kompletně budou opraveny inženýrské sítě včetně kanalizace, vodovodu a veřejného osvětlení, povrchy silnic, přibude mobiliář, zeleň a fontána.
    Radnice se ohrazuje proti kritice opozice, že neinformovala o rekonstrukci vodovodních přípojek majitele domů včas. Společnost Vodovody a kanalizace (VaK) prověřila jejich stav vloni v listopadu a informovala vlastníky objektů, uvedl magistrát.
    Desítky vlastníků však opravu odmítly nebo si chtěly najmout jinou stavební firmu. Město proto schválilo to, že majitelům zaplatí polovinu nákladů na opravy, což vyjde na šest až sedm milionů korun. Radnice nechtěla prodlevami ohrozit evropský projekt.
    Jednání VaK s majiteli domů bylo zdlouhavé a složité, nicméně ve spolupráci s techniky města se ho podařilo dotáhnout do konce a přípojky na třídě Míru vyměnit, uvedla primátorka Štěpánka Fraňková (Sdružení pro Pardubice). Teď už je podle ní míč na straně firmy provádějící rekonstrukci.
0 komentářů
přidat komentář

Související články