Olomouckou filozofickou fakultu čeká rekonstrukce i stěhování

Vložil
ČTK
06.10.2011 21:35
Olomouc

Olomouc - Hlavní budovu Filozofické fakulty Univerzity Palackého na Křížkovského ulici 10 v Olomouci čeká rozsáhlá rekonstrukce. Univerzita na ni získala dotaci z ministerstva školství ve výši 240 milionů korun. Práce začnou zřejmě až v roce 2013. Do té doby musí fakulta vymyslet, kam katedry dočasně přesídlí, řekl dnes ČTK děkan fakulty Jiří Lach.

    "Budova je v havarijním stavu, musí se kompletně opravit. Půjde o rekonstrukci fasády, vnitřních prostor i veškerých sítí. Výuka během stavby (tam) určitě nebude možná," uvedl děkan.
    Fakulta, na níž studuje zhruba 6000 posluchačů, nyní sídlí v šesti objektech. Po dobu rekonstrukce bude muset najít další budovu pro několik kateder. "V roce 2013 by už měla být volná budova na třídě Svobody, kde nyní sídlí část přírodovědecké fakulty a fakulty zdravotnických věd. Pokud by nevyšla tato varianta, zřejmě se obrátíme o pomoc na kraj, zda nemá volnou některou školní budovu," uvedl Lach.
    První etapa rekonstrukce budovy na Křížkovského ulici 10 skončila v roce 2007. Tehdejší rekonstrukce se týkala půdních prostor, kde vznikly nové učebny pro germanistiku, slavistiku a pracoviště audiovizuální techniky.
    Fakulta již dokončila i částečné opravy v budově Křížkovského 14. "Do těchto zrevitalizovaných prostor se od 3. října přesunula katedra žurnalistiky, která léta působila v nevyhovujícím objektu na Wurmově ulici. Některé stavební práce byly provedeny také v podkroví objektu na ulici Křížkovského 12. Letošní léto bylo tedy pro fakultu obdobím budování a stěhování," uvedla tajemnice Jiřina Menšíková.
    Filozofická fakulta se snaží získat mimo jiné peníze z EU. Pokud uspěje, bude moci opravit celé objekty v Křížkovského ulici 12 a 14. Mohlo by to znamenat, že kolem roku 2015 by fakulta měla přímo v centru Olomouce špičkově vybavená pracoviště filologického kampusu.
    Budovy pro svůj rozvoj potřebují i další fakulty univerzity. Začala dostavba teoretických ústavů lékařské fakulty a připravuje se výstavba nového výzkumně-vzdělávacího centra ve dvorním traktu stávající budovy pedagogické fakulty.
0 komentářů
přidat komentář

Související články