Olomoucká radnice zváží stavbu nového zimního stadionu

Vložil
ČTK
23.03.2011 17:40
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice by měla v jarních měsících rozhodnout, zda se pustí do dlouho plánované opravy zimního stadionu, který je léta v nevyhovujícím stavu. Rekonstrukce závisí na tom, zda se město domluví na vyřešení majetko- právních vztahů s vlastníkem sousedních pozemků. Pokud se tak nestane, město zváží stavbu nové haly na okraji Olomouce. Novinářům to dnes řekl primátor Martin Novotný (ODS).
    Vedení města bude jednat se soukromým vlastníkem pozemků u stadionu v následujících dnech. "Na schůzku musíme být připraveni, a to i na variantu, že bychom se nedohodli. Rada se proto zabývala alternativním řešením, stavbou nového zimního stadionu. Projednala, zda pro stavbu existují vhodné lokality, a to nikoliv jen v hypotetické, ale reálné rovině," uvedl primátor.
    Doplnil, že podle vedení města se jeví pro případnou investici jako nejvhodnější lokalita Pražská východ nedaleko výpadové silnice na Mohelnici. "Rozhodně tím ale neříkám, že je o stavbě nového stadionu rozhodnuto. Uvidíme, jak skončí jednání, která nás v blízké budoucnosti čekají. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout v řádu týdnů," řekl Novotný.
    Stávající olomoucký zimní stadion je už delší dobu zchátralý. Radnice ho původně chtěla přestavět za 1,5 miliardy korun na multifunkční halu. Město však předloni oznámilo, že tento plán je v době finanční krize nereálný. V uplynulých letech se tak hala dočkala pouze nejnutnějších oprav. Před nedávnem v krajském městě vznikla petice za opravu stávajícího či stavbu nového stadionu.
    Olomoucký zimní stadion pochází ze 70. let minulého století. Radnice ho získala v červnu 2004 v dražbě. Ještě před ní výhodně odkoupila pohledávku, jež byla zajištěna zástavním právem k zimnímu stadionu. Objekt ji tak přišel na zhruba devět milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář

Související články