Olomoucká radnice letos zahájí modernizaci Výstaviště Flora

Vložil
ČTK
16.01.2012 18:55
Olomouc

Autor: Stavoprojekt Olomouc a.s.
Olomouc - Zhruba 280 milionů korun bude investovat olomoucká radnice do opravy a rozšíření hlavního pavilonu A Výstaviště Flora. Část nákladů akce, kterou město zahájí letos, zřejmě uhradí dotace z evropských fondů, řekl dnes ČTK primátorův náměstek Martin Major (ODS). Pavilon A každoročně hostí mimo jiné hlavní expozici mezinárodní výstavy květin Flora.
    Hlavní pavilon olomouckého výstaviště, který je v provozu od roku 1967, se dočká podle Majora komplexní rekonstrukce. "Ze stávající nemovitosti bude zachován pouze železobetonový skelet, ostatní části budovy budou vyměněny, protože jsou v nevyhovujícím stavu," uvedl náměstek.
    Doplnil, že město dále nechá pavilon dobudovat. Nové prostory budou sloužit jako zázemí pro obslužné provozy výstaviště, vystavovatele a provozovatele gastro služeb.
    Radnice chce investici, na jejíhož zhotovitele vypsala v těchto dnech veřejnou obchodní soutěž, zahájit po skončení jarní etapy výstavy květin Flora Olomouc. Hotová by měla být v polovině roku 2013.
    Akciovou společnost Výstaviště Flora Olomouc založila v roce 2000 olomoucká radnice, která je stoprocentním vlastníkem firmy. Historie výstaviště se datuje od roku 1966, kdy rozhodnutím Okresního národního výboru v Olomouci vznikla rozpočtová organizace Olomoucké výstavní sady.

Autor: Stavoprojekt Olomouc a.s.
0 komentářů
přidat komentář

Související články