Olomoucká radnice chystá další úpravy prostoru před nádražím

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
05.09.2007 14:05
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice chystá další úpravy prostoru před hlavním vlakovým nádražím, do jehož přestavby se pustila před šesti lety. V posledních dvou etapách úprav město chce před železniční stanicí vybudovat nový odbavovací terminál městské hromadné dopravy či upravit vedení tramvajových kolejí. Radnice se pokusí na investici, jejíž náklady by neměly překročit 250 milionů korun, získat dotaci z evropských fondů. Novinářům to dnes řekl náměstek primátora Martin Major.

    "Poslední čtvrtá a pátá etapa úprav počítá s vybudováním nového napojení přednádražního prostoru na třídy Kosmonautů, Masarykovu a Jeremenkovu. Současné bude přeložena tramvajová trať, což umožní propojení tramvajových tratí třídy Kosmonautů a Masarykovy třídy," uvedl Major. Doplnil, že projekt také zahrnuje výstavbu nového odbavovacího terminálu autobusů a tramvají.
    Podle primátora Martina Novotného zatím není možné říci, kdy se město pustí do investice. Termín je mimo jiné závislý na tom, zda se městu podaří uspět s žádostí o evropskou dotaci. "Pokud by se ukázalo, že se nám na projekt nepodaří dotaci získat, pak si budeme muset položit otázku, zda má tato investici prioritu číslo jedna a jestli přednádraží nepočká," uvedl primátor.
    Vedení města by mohlo vědět, zda se žádostí o dotaci uspělo, ve druhé polovině příštího roku. V případě, že příspěvek získá, bude se radnice na celkových odhadovaných nákladech zhruba 250 milionů podílet 40 až 50 miliony korun.
    Radnice se pustila do úprav prostoru před nádražím v roce 2001. V prvních dvou etapách město nechalo vybudovat například podzemní garáže, nový podchod na vlaková nástupiště a veřejné prostranství s fontánou před sídlem Olomouckého kraje. Třetí etapa zahrnovala například vybudování nové tramvajové točny a parkoviště u nádraží. První tři etapy úprav si vyžádaly zhruba 350 milionů korun.

> Prostor před olomouckým vlakovým nádražím čekají další změny [15.3.2006]
0 komentářů
přidat komentář

Související články