Olomouc vypíše soutěž na stavbu a provoz akvaparku

Zdroj
Vladimír Onderka
Vložil
ČTK
28.06.2006 16:35
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice vypíše soutěž na zajištění financování, výstavby a provozu plánovaného akvaparku, který má vyrůst na okraji krajského města. Náklady investice, kterou město chce realizovat formou partnerství veřejného a soukromého sektoru, dosáhnou podle odhadů 450 milionů korun. Město zveřejní zakázku ve čtvrtek na Centrální adrese www.centralniadresa.cz, řekl dnes novinářům náměstek primátora Martin Novotný.

Radnice bude přijímat žádosti zájemců do 23. října. "Předpokládáme, že se do soutěže budou hlásit nikoliv jednotlivé firmy, ale uskupení například bankovního ústavu, stavební firmy a zkušeného provozovatele. Proto chceme dát zájemců dostatečný prostor na zpracování nabídek," uvedl náměstek.
Za klíčový parametr hodnocení nabídek označil náklady, jimiž by se radnice musela podílet na projektu. Radnice bude dále přihlížet k technickému řešení zařízení, rozsahu nabízených služeb, referencím zájemců a době, po kterou by soukromý investor akvapark provozoval.
Podle Novotného je již nyní jasné, že o vítězi soutěže nestihne rozhodnout stávající samospráva. "Rozhodnutí nepadne do doby komunálních voleb, které očekáváme na konci října. Bude ležet na příštím zastupitelstvu," doplnil Novotný.
V případě, že se nová samospráva přikloní ke stavbě akvaparku, jeho stavba zřejmě začne příští rok v březnu a měla by trvat podle předpokladů do července 2008. Předpokládaná cena zakázky dosahuje 450 milionů korun. Radnice již do projektu vložila zhruba 50 milionů korun v souvislosti s řešením majetkoprávních záležitostí či projektové dokumentace.
Proti stavbě akvaparku protestuje již delší dobu iniciativa Naše Olomouc. Podle zástupců iniciativy bude provoz zařízení ztrátový. "Soutěž je určitě transparentnější než dřívější rozhodnutí o spolupráci s firmou Atzwanger. Nic to ale nemění na tom, že Olomouc utratí stamiliony za věc, kterou by mohl realizovat podnikatel. Nevím, proč by město mělo suplovat roli podnikatelů," řekl ČTK Dušan Dvořák z iniciativy.
Radnice se rozhodla vypsat soutěž na radu právníků. Loni v dubnu si vybrala bez výběrového řízení německo-italsko-švýcarskou firmu Atzwanger, se kterou původně chtěla projekt realizovat.
0 komentářů
přidat komentář