Olomouc chce přebudovat zimní stadion na multifunkční halu

Vložil
ČTK
15.03.2012 12:35
Olomouc

Olomouc - Olomoucká radnice chce přebudovat zimní stadion, který je léta ve špatném technickém stavu, na multifunkční halu. To, zda se do investice pustí, bude záležet mimo jiné na odhadovaných nákladech projektu. Město plánuje komplexní opravu haly již několik let, zatím k ní nepřistoupilo i  kvůli tomu, že okolní pozemky vlastní soukromá firma.
     "S vlastníkem pozemků nadále jednáme. Jeho postoj je nyní takový, že má zájem na přebudování areálu. Nechal proto vytvořit studii na tuto přestavbu. Dohodli jsme se, že projekt necháme dojít do fáze, kdy budeme mít dokumentaci pro územní rozhodnutí, ze které vyplynou reálné náklady projektu. Pak budeme vědět, zda jej můžeme realizovat," řekl  novinářům primátor Martin Novotný.
     Podle něj je pro město akceptovatelná částka asi 800 milionů korun. Odhad nákladů investice by radnice měla znát v září či říjnu. "Otázka financování akce je stále otevřená. Nemohu vyloučit ani model, že bychom využili i spolupráci se soukromým investorem, který vlastní okolní pozemky," uvedl Novotný.
     Projekt úpravy zimního stadionu, na kterém hraje své zápasy prvoligový hokejový klub vlastněným olympijským vítězem z Nagana Jiřím Dopitou, počítá s jeho přestavbou na multifunkční halu ve tvaru ledového kvádru. Díky investici by areál bylo možné využívat i k míčovým sportům či pro pořádání kulturních a společenských akcí. Součástí investice by dále měla být oprava takzvané malé haly u zimního stadionu, změna v organizaci dopravy v lokalitě či vybudování parkovacího domu.
     "Vše záleží na penězích. Pokud se nám podaří akci zafinancovat, projekt by měl být dokončený či minimálně rozjetý do konce stávajícího volebního období," řekl primátor.
     Město plánuje komplexní opravu zimního stadionu již několik let. V minulosti vznikla studie na rekonstrukci areálu, která počítala s investicí 1,5 miliardy korun. Původní plán je však podle primátora v  současné době nereálný.
     Vedení města už dříve deklarovalo, že pokud se radnici nepodaří zimní stadion opravit, zváží stavbu nové haly na zelené louce. Tuto variantu si město stále nechává podle Novotného jako alternativní řešení.
0 komentářů
přidat komentář

Související články