Olomouc by se mohla rozrůst až do čtvrti Slavonín

Vložil
ČTK
07.04.2006 10:00
Olomouc

Olomouc - Až do městské čtvrti Slavonín by se mohla v budoucnu rozrůst zastavěná plocha krajského města Olomouc. Zvažuje to nová studie města, který počítá i se zavedením tramvajové linky do těchto míst. Proluku mezi Slavonínem a Povlem by podle ní mohly v budoucnu zastavět rodinné domky i obytné domy vysoké maximálně pět pater. Nové bydlení by zde podle odhadu Radka Dosoudila z olomouckého magistrátu našlo až sedm a půl tisíce lidí. Informuje o  tom dnes Olomoucký den.

"Vše je zatím pouze ve stadiu úvah, ještě se ani nezměnil územní plán této lokality,“ řekl deníku náměstek primátora Jaromír Czmero (ČSSD). Plocha je zatím evidována jako zemědělská půda a město by muselo jednat s ministerstvem životního prostředí o jejím vyjmutí z půdního fondu. „Za tímto účelem jsme si nechali zpracovat předběžnou studii, která řeší rozmístění domů a zeleně v tomto území," podotkl Czmero.
Studie počítá i s přivedením tramvajové trati, která by končila na točně poblíž křižovatky ulic Jižní a Schweitzerova. „Je to poměrně starý záměr, ale jeho realizace byla už v  zárodku zastavena na počátku devadesátých let,“ řekl listu Radek Dosoudil. Případné náklady na novou tramvajovou trať označil za enormní. „Snad by se to mohlo znovu dostat na stůl. V novém programovacím období Evropské unie, které začne v roce 2007, je možné na takové projekty získat podporu až pětaosmdesát procent,“ doplnil Dosoudil. Podle Czmera musí nyní město prokázat, že území skutečně potřebuje. Podle Jarmily Krebsové z ministerstva životního prostředí však ne všechny plochy v územím plánu Olomouce určené pro bytovou výstavbu jsou dosud využité.
2 komentáře
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
fotka
Jirka
07.04.06 02:49
A je to tady
Jan Kratochvíl
07.04.06 02:30
zobrazit všechny komentáře

Související články