ODS jedná s vdovou po Kaplickém o stavbě blobu

Vložil
ČTK
22.09.2010 09:50
Praha

Praha - Občanští demokraté změnili názor a začali jednat s vdovou po architektovi Janu Kaplickém o stavbě Národní knihovny podle jeho návrhu. Navrhují dokonce, aby vyrostla na místě bývalého Stalinova pomníku na Letné. Uvedla to dnešní Mladá fronta Dnes (MfD).
    Předchozí vedení pražské ODS projekt blobu odmítlo. Nyní se však blíží komunální volby a ODS se obává volebního výsledku v metropoli poté, co ji tam v květnových sněmovních volbách porazila TOP 09. Nynější představitelé ODS u architektovy manželky Elišky Kaplický zjišťují, zda mohou počítat s její podporou. Podle deníku už vznikly i  animované návrhy, jak by se blob na místě Stalinovy sochy vyjímal.
    "Moc se z toho raduji. A nejenom já, ale celý architektonický tým, který vítězný návrh na novou Národní knihovnu vytvořil," řekla deníku Kaplická, jejíž manžel loni v lednu zemřel.
    Jeden z volebních lídrů pražské ODS Jan Kalousek uvedl, že s Kaplickou několikrát hovořil, aby si vyslechl její názor a získal o  blobu informace. Výstavbu Kaplického knihovny přitom podporují v současné době všichni kandidáti na post pražského primátora. Spory jsou pouze o to, kde by měla stát, kde vzít peníze a kdo ji dokončí.
    Kaplického návrh zvítězil v  březnu 2007 v architektonické soutěži, přesto realizován nebyl. Proti knihovně se postavil prezident Václav Klaus a pražští politici včetně primátora Pavla Béma (ODS). Nynější předseda pražské ODS Boris Šťastný změnu v názorech vysvětlil tím, že proti projektu byli dřív jen jednotlivci. "Nicméně vlivní," doplnil pro MfD.
6 komentářů
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
tralala
Mikuláš
22.09.10 11:49
...Cha, cha, cha...
šakal
22.09.10 12:24
Odpověď...
Jan Pavel
23.09.10 09:55
Pěkná
Tomáš Vích
23.09.10 09:27
Komedianti
Vlastimil
23.09.10 11:32
zobrazit všechny komentáře