Obyvatelé Podolí se obávají rozsáhlé bytové zástavby

Vložil
ČTK
15.10.2011 19:25
Praha

Praha - Obyvatelé pražského Podolí se obávají bytové zástavby, kterou mezi ulicemi Ve Svahu a Sinkulova plánuje soukromý investor. Na chystanou zástavbu dnes upozornil opoziční zastupitel Prahy 4 Petr Štěpánek. Se záměrem nesouhlasí ani radnice Prahy 4. Chce po investorovi, aby projekt zredukoval.
     Podle místních obyvatel by stavba zastínila okolní domy. "Projekt se nehodí do ochranného pásma kulturní památky Vyšehrad. Vzhledem ke stávající převažující vilové zástavbě obklopené zelení by parcely měly být zastavěny menšími izolovanými objekty," kritizuje projekt Igor Hucl, který v  místě bydlí.
     Investor podle radnice navrhl do vilové zástavby sedmipatrový dům. "Je to naddimenzovaný projekt, jsme na straně místních. Poslal jsem investorovi dopis, že musí projekt zredukovat, snížit objem a zastavěnou plochu," řekl ČTK starosta Prahy 4 Pavel Horálek. Podle Štěpánka ale radnice před časem v této lokalitě prodala své pozemky, a ztratila tím možnost výstavbu ovlivňovat.
     Podobný problém nedávno řešila radnice na Kavčích horách, kde plánoval investor také rozsáhlou výstavbu. Pozemky dříve patřily radnici, ta je ale před lety vyměnila za jiný pozemek uprostřed Centrálního parku na Pankráci, na kterém chtěl investor rovněž stavět. Zastupitelstvo nakonec rozhodlo, že v místě smí být maximálně desetimetrový dům.
0 komentářů
přidat komentář