Obyvatelé Mostu mají k dispozici druhé náměstí

Vložil
ČTK
03.08.2006 19:25
Most

Most - Obyvatelé severočeského Mostu, jehož historické jádro ustoupilo v 70. letech minulého století těžbě uhlí, se dočkali v pořadí už druhého náměstí. Investici za zhruba 17 milionů korun pokryla z větší části dotace EU a ministerstva pro místní rozvoj, zbytek uhradilo město, řekla dnes ČTK mluvčí mosteckého magistrátu Alena Sedláčková.

    Druhé náměstí vzniklo za kulturním domem Repre v okolí nové budovy finančního úřadu. Plocha je rozdělena na část pro pěší a pro automobily, řidiči získali nové parkoviště se stáním pro 111 vozů.
    Kromě aleje stromů, laviček a veřejného osvětlení zdobí nové náměstí i kamenná pítka a restaurovaná socha svatého Prokopa. "Pod úrovní kamenné a betonové dlažby je pod sklem umístěn pískovcový znak města. Původně byl ve starém Mostě, na náměstí byl přemístěn ze zasedací síně magistrátu," uvedla Sedláčková.
    V dalších letech město plánuje i úpravu ploch pro 3. náměstí před kulturním domem Repre, náklady by neměly přesáhnout 25 milionů korun. Součástí projektu je i vybudování fontán, které nahradí již přežité a nevzhledné bazénky.
    Nejatraktivnější lokalitou centra města by se mělo stát 1. náměstí, jež se stalo součástí nové zástavby v roce 1998 a jež zdobí opravená kašna z původního stejnojmenného náměstí. Na podzim by měly začít práce na vybudování komerčně obchodního centra, obytných domů se zhruba 100 byty, dvoupatrových podzemních garáží pro 350 aut a zábavního a relaxačního centra. Novou podobu by náměstí mělo získat během tří let.
0 komentářů
přidat komentář