Obří rekreační komplex vznikne na Lipně do roku 2014

Vložil
ČTK
14.08.2009 00:35
Praha

Marina Lipno (foto: Daniel Selucký)
Frymburk (Českokrumlovsko) - Rekreační park a přístav Hruštice, který chce za zhruba 1,4 miliardy korun vybudovat rakouská společnost UBM Bohemia, vznikne na břehu Lipna zřejmě do roku 2014. Se záměrem vybudovat obří areál v chráněném území na Šumavě souhlasilo ministerstvo životního prostředí, řekl dnes ČTK mluvčí ministerstva Jakub Kašpar. U Frymburku by měla vzniknout nová vesnička s více než stovkou domů a apartmánů, restauracemi, sportovišti, minimarketem a jachetním přístavem.
    "Pokud projekt získá stavební povolení příští rok, výstavba se odhaduje do čtyř let. To znamená, že dokončení celého projektu lze odhadovat do roku 2014," řekla ČTK Kamila Čadková z Crest Communications, která společnost UBM Bohemia zastupuje. Vysvětlila, že kvůli ochraně životního prostředí se komplex vybuduje najednou a stavba nebude rozdělena do etap. Skrývku a přípravu území také stavaři provedou pouze v závěru vegetačního období chráněných druhů.
    Ministerstvo vydalo 30. července souhlasné stanovisko v takzvaném procesu EIA, tedy posouzení vlivu na životní prostředí. Ve středu o tom informovalo Aktuálně.cz. "Ministerstvo řeklo, že když se dodrží 82 podmínek, které v tom stanovisku dalo, v dalších řízeních a při realizaci stavby, tak se může začít," vysvětlil Kašpar.
    Investor například musí objekty sladit s venkovskou architekturou, provést zoologický průzkum a při stavbě i provozu brát ohledy po dobu tokání chráněného tetřívka. Lodě by také v přístavišti měly kotvit tak, aby neomezily přírodní tvorbu pláže. Po dokončení stavby také bude provedena hluková studie.
    Rekreační park Lipno a Přístav Hruštice vyroste v lokalitě Kovářov na břehu lipenské vodní nádrže nedaleko od obce Frymburk. Bude zahrnovat celkem 108 budov a přístaviště pro 40 sportovních a rekreačních plavidel. Areál také přinese Lipensku nová pracovní místa.
0 komentářů
přidat komentář