Obchodní dům Baťa v Mariánských Lázních asi bude zbourán

Vložil
ČTK
14.06.2014 18:50
Mariánské Lázně (Chebsko) - Statici dnes uzavřeli třípatrovou prodejnu obuvi Baťa v centru Mariánských Lázní na Chebsku. Dům má narušené základy, zřejmě se bude muset zbourat, uvedla Česká televize (ČT). Do objektu nemají přístup ani zaměstnanci prodejny, firma hledá náhradní prostory. Chebsko nedávno zasáhlo zemětřesení, jedno z nejsilnějších v této oblasti za posledních 100 let. Podle statika ale poškození budovy v Mariánských Lázních s otřesy nesouvisí.

    Ve zdech domu se podle televize objevily praskliny, dům se propadá. Na místě dnes byli pracovníci stavebního úřadu, statici zakázali vstup do objektu. "Není to v souvislosti se zemětřesením," řekl ČT statik Martin Šafařík. Podrobnější informace ale uvést nechtěl.
    "Objevily se problémy se statikou objektu. Proto jsme tento objekt celý z preventivních důvodů uzavřeli," oznámil televizi marketingový ředitel firmy Baťa Lukáš Ohanka. Jak dlouho bude zavřeno, zatím vedení firmy neví. Podle informací z městského úřadu je dům v havarijním stavu, uvedla ČT.
0 komentářů
přidat komentář

Související články