O nové byty v Ústí není zájem, město hledá způsob, jak je obsadit

Zdroj
Radka Fialová
Vložil
ČTK
14.10.2005 23:50
Ústí nad Labem

ÚSTÍ NAD LABEM - O byty ve třech domech v části Bukov v Ústí nad Labem není velký zájem. Z 213 bytů, které byly zkolaudovány na začátku roku, jich je obsazeno 72. Radní proto hledají způsob, jak je obsadit.

Řešení by podle náměstka primátora Jana Kubaty (ODS) bylo nabídnout bydlení na Bukově lékařům, soudcům a učitelům, o které má město zájem. "Máme informace z Masarykovy nemocnice a dalších institucí, že nabídka bydlení by mohla pomoci přilákat odborníky do Ústí," řekl dnes ČTK Kubata.
Tři domy spravuje Bytové družstvo Bukov. "Do konce roku chceme učinit takové změny, aby jsme mohli byty nabídnout veřejnoprávním institucím," uvedl Kubata.
Na neobsazené byty doplácí město. Letos v rozpočtu vyčlenilo 1,6 milionu korun na jejich údržbu. Peníze podle Kubaty vystačí do prvního čtvrtletí roku 2006. "V rozpočtu na příští rok budeme mít také nějakou rezervu," dodal.
Byty se podle Kubaty obsazují pomaleji, než radní očekávali, přesto vedení města věří, že se v budoucnu ukáže, že projekt měl smysl. Opačný názor mají někteří opoziční zastupitelé. Podle Světlany Zvěřinové z ČSSD je ve městě dostatek volných bytů, proto nemělo význam stavět nové. Naděje na rychlé obsazení bytů je podle ní velmi nízká.
Byt 2+kk s balkonem stojí zhruba 900.000 korun, což je v průměru třikrát víc, než stojí podobná jednotka v místním panelovém domě. Lidé musí při rezervaci zaplatit 30 procent ceny a zbytek mohou splácet 20 let. Pak jim město převede byty do vlastnictví.
Výhodou lokality je podle radních blízkost centra, dostupnost MHD, velké nákupní středisko a nemocnice v sousedství. Ústecký architekt Michal Gabriel patří mezi kritiky stavby. Podle něj jsou byty na Bukově horší než v panelových domech, proto o ně není zájem.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Není se co divit...
Pietro
17.10.05 10:37
zobrazit všechny komentáře