O brněnský hotel Myslivna není zájem

Vložil
ČTK
06.10.2008 16:50
Brno

Brno - O brněnský hotel Myslivna na okraji města není mezi investory zájem. Brněnský magistrát nabízel zařízení za minimální cenu 135 milionů korun. Do nabídkového řízení se ale nepřihlásil žádný zájemce, řekl ČTK náměstek brněnského primátora Oliver Pospíšil s tím, že město bude muset nyní vymyslet další postup.
    Podle Pospíšila může být jedním z důvodů nezájmu současná krize ve Spojených státech. Případné investory to mohlo odradit a se záměrem se rozhodli počkat, uvedl. V úvahu podle něj připadá další nabídkové řízení s nižší minimální cenou. "Anebo to necháme nějakou dobu ležet, nic nás nijak extrémně netlačí," doplnil Pospíšil.
    Současný nájemník ale už dlouho volá po rekonstrukci. Město do areálu uprostřed lesů u městské části Kohoutovice peníze vkládat nechce a ani se nechce zavázat k dlouholetému nájmu v  případě, že by do modernizace hotelu investoval současný nájemník. Naopak by se hotelu rádo zbavilo úplně. Prý se příliš nehodí do portfolia městského majetku.
    Původně chtělo město prodat areál ještě letos. Peníze získané z prodeje mělo použít na spolufinancování projektů dotovaných z Evropské unie. S pomocí EU chce magistrát například postavit nové vlakové nádraží či zpřístupnit městské podzemí.
    Město Brno je majitelem řady domů, především v centru města. Vlastní také lukrativní pozemky, například v okolí plánovaného vlakového nádraží nebo pod sportovně-zábavním areálem Boby centrum.

Související články