Nový web o pasivních domech: všechny informace pro laiky i odborníky na jednom místě

Zdroj
Centrum pasivního domu
Vložil
Tisková zpráva
05.03.2014 13:40
Odborné sdružení Centrum pasivního domu spustilo novou verzi webu www.pasivnidomy.cz. Zájemci zde najdou tipy pro stavbu pasivního domu, kontakty na prověřené odborníky, katalog českých pasivních domů, ale také spoustu fotografií a konstrukčních detailů pro odborníky.

„Zájem o pasivní domy stále roste, cílem nového webu bylo poskytnout všechny potřebné informace na jednom místě, zpřístupněné do nejmenších detailů,“ prozradil Jan Bárta, ředitel sdružení. Katalogy proto obsahují výpočty a konstrukční detaily a k dispozici jsou i podrobné propočítané postupy, jak postupovat při stavbě pasivního domu.

Stránky jsou určeny pro široké spektrum zájemců o pasivní domy, kteří hledají ověřené informace o tomto standardu bydlení. Web nabízí jak základní představení, tak dlouhodobé zkušenosti majitelů s bydlením a vyjadřuje se i k nejčastějším mýtům a pověrám. Zajímavý je i pro odborníky, kterým nabízí účast na školeních a exkurzích nebo konstrukční výkresy důležitých detailů pro stavbu.

Součástí prezentace je i velmi populární katalog pasivních domů, postavených v České republice. Ten aktuálně čítá 228 objektů, což je asi sedmina všech pasivních domů oficiálně postavených v tuzemsku.

„Nový web jsme připravovali více než půl roku a při jeho tvorbě jsme vycházeli z mnohaletých zkušeností s dotazy a problémy, se kterými se zájemci o pasivní dům běžně setkávají,“ dodal Bárta. Stránky www.pasivnidomy.cz tak nabízí aktuální informace, ale i materiály, které provedou zájemce stavbou pasivního domu krok za krokem.

Centrum pasivního domu se soustředí na osvětu mezi laickou, ale také odbornou veřejností. Kromě katalogu již postavených pasivních domů v České republice, nabízí profesionálům v oboru specializované kurzy zaměřené na navrhování a rekonstrukce pasivních domů a také unikátní odborné poradenství.
0 komentářů
přidat komentář

Související články