Nový šéf NG bude znám v pondělí; bude to Rösel nebo Fajt

Vložil
ČTK
10.05.2011 21:20
Praha

Praha - Ministr kultury Jiří Besser (za TOP 09) oznámí jméno nového generálního ředitele Národní galerie v pondělí 16. května. Ještě předtím se v pátek setká se dvěma kandidáty Vladimírem Röselem a Jiřím Fajtem. Besser to dnes odpoledne uvedl na webových stránkách ministerstva. Po dnešních osobních pohovorech s trojicí kandidátů vyřadil z dalšího výběru ředitele Moravské galerie v Brně Marka Pokorného.
      "Skutečně ještě nejsem pevně rozhodnutý, a než řeknu konečný verdikt, chci být vnitřně o svém kroku přesvědčený. Výběr jsem zúžil o Marka Pokorného, kterého si jako ředitele Moravské galerie v Brně nesmírně vážím, ale u výběrové komise nezabodoval tolik, kolik možná i sám očekával," uvedl ministr. "Já jsem rád, že to při osobním jednání nebral tragicky a že bude pokračovat v práci pro Moravskou galerii," dodal.
Ekonom Vladimír Rösel, jehož do čela instituce doporučila výběrová komise, Marek Pokorný z Moravské galerie a historik umění Jiří Fajt dnes s  Besserem jednali v tomto pořadí každý přibližně hodinu a půl.
      "Se dvěma kandidáty, kteří byli zároveň nejvýše hodnoceni výběrovou komisí, bude ministr kultury jednat znovu v pátek 13. května. Vladimír Rösel a Jiří Fajt si na schůzku přivedou dva nejbližší spolupracovníky, se kterými by chtěli realizovat své vize v Národní galerii," uvádí se na webu.
      "Ze schůzky mám opravdu dobrý pocit. Trvala velice dlouho a ministr chtěl vědět podrobnosti o tom, jaké budou mé první kroky, detaily koncepce, s kým budu spolupracovat. Myslím, že jsem byl dobře připraven," řekl ČTK Rösel. Pohovor s ministrem byl podle něj daleko důkladnější než pohovor s výběrovou komisí. Po rozhodnutí komise se cítí být morálním vítězem. Pokud tedy post nezíská, ničeho prý litovat nebude, protože udělal maximum.
      "Pan Fajt i pan Pokorný jsou určitě silné osobnosti. Nicméně já jsem v oblasti manažerského řízení zkušenější," uvedl Rösel. Nyní je jednatelem společnosti Lombard Advisory Partners, která se zabývá investicemi, správou soukromého kapitálu, restrukturalizací podniků a obchodem s  nemovitostmi.
      "Rozhovor s panem ministrem byl ve velmi přátelském duchu a velice důkladný. Myslím, že jsem obstál, ale hodnotit vlastní šance na získání postu si teď netroufám," řekl ČTK druhý z kandidátů Jiří Fajt.
Nový generální ředitel NG by měl být jmenován k 1. červnu. Dosavadní šéf instituce Milan Knížák ve funkci setrvá zřejmě až do konce srpna. Mezi 1. červnem a 31. srpnem by si měl se svým nástupcem předávat agendu.
0 komentářů
přidat komentář

Související články