Nový Jičín připravil rekonstrukci náměstí, nyní hledá peníze

Zdroj
Martina Kubíčková
Vložil
ČTK
19.06.2006 07:10
Ostrava

Ostrava - Nový Jičín už má připravenu plánovanou rozsáhlou rekonstrukci Masarykova náměstí. Nyní se snaží najít peníze na financování celého projektu, který byl měl stát přes 59 milionů korun, město by totiž nerado hradilo opravy pouze z vlastní zdrojů, řekla ČTK mluvčí radnice Iva Vašendová.

    Město už má stavební povolení a právě dokončuje projektovou dokumentaci a zpracovává podmínky pro výběrové řízení. O pomoc již požádalo také ministerstvo pro místní rozvoj, po němž na první etapu rekonstrukce chce přes 19,5 milionu korun. "Město stále čeká na konečný výsledek, který bude znám v  srpnu letošního roku. Nyní je projekt jako první náhradník, stále však probíhají jednání," uvedl vedoucí oddělení rozvoje města Jiří Plandor. Pokud by se městu dotaci podařilo získat, začalo by s rekonstrukcí už letos v září. Na druhou etapu rekonstrukce by pak město podalo žádost v příštím roce, kdy by opět žádalo ministerstvo pro místní rozvoj nebo by se pokusilo získat prostředky z fondu Evropské unie.
    Druhou variantou financování je pak použití prostředků ze státního rozpočtu, a to v celé výši rekonstrukce. Město už v květnu podalo žádost o tuto dotaci a výsledky by se mělo dozvědět letos v listopadu. Nový Jičín má připraveny i další varianty, které zahrnují například získání dotace z  Evropské unie, kde by město nežádalo peníze pouze na opravu náměstí, ale i na další aktivity, například výstavbu podzemních garáží či vlastní financování celého projektu, které však vedení považuje za nejméně vhodnou.
    Při rekonstrukci bude opraveno vše kromě budov, na náměstí tak bude mimo jiné nová dlažba, opraveny budou chodníky, schody do loubí i jejich dlažby nebo osvětlení. Podrobný grafický návrh rekonstrukce si mohou zájemci prohlédnout na webových stránkách města www.novyjicin.cz.
0 komentářů
přidat komentář

Související články