Nové studio ČT kvůli potížím s pozemky v Bosonohách nebude

Zdroj
Dušan Kütner
Vložil
ČTK
20.07.2009 10:45
Brno

Brno - Plánované nové studio České televize v Brně za více než 600 milionů korun nakonec nebude stát v Brně-Bosonohách, jak veřejnoprávní televize oznámila loni v prosinci. Důvodem jsou potíže s výkupem pozemků pro stavbu. ČTK to řekla mluvčí brněnského studia ČT Hana Orošová. O nových pozemcích by se mělo rozhodnout do konce srpna. Termín dokončení studia ve druhé polovině roku 2013 ale podle ní stále platí, nezměnil se a je závazný.
    "Nové studio nemůže být umístěno podle původního předpokladu do Bosonoh. Firmě Alatri, zajišťující pozemky pro tuto výstavbu, se nepodařilo vyřešit majetkoprávní vztahy k těmto pozemkům," uvedla Orošová. Nyní ČT hledá pozemky nové. V tomto ohledu bude mít prý kladný vliv současná hospodářská krize, neboť na realitním trhu je nyní větší nabídka vhodných lokalit pro výstavbu studia, u  nichž majetkoprávními vztahy vyřešeny jsou.
    V souvislosti s neúspěšným jednáním o výkup pozemků musela Česká televize zrušit i výběrové řízení na zhotovitele projektu ke stavbě. Důvodem je, že zadání soutěže vycházelo z  podmínek, které nabízel právě pozemek v Bosonohách, na němž se mělo stavět "na zelené louce". Pozemek a jeho vybavení se nyní ale zcela jistě změní. "Nové výběrové řízení zatím vypsáno nebylo, neboť je vázáno právě na konkrétní pozemky. Jakmile o nich bude jasno, ihned jej vypíšeme," uvedla Orošová.
    Nové studio zabere zhruba 15.000 metrů čtverečních. Nyní sídlí televize ve dvou budovách v centru města. Dispozičně ale ne zcela vyhovují potřebám ČT. Budovy pocházejí z první republiky a dosud nebyly celkově rekonstruovány. Budova Typos v Jezuitské ulici byla původně bytovým domem a prostory v suterénu, kde je nyní studio, bývaly tančírnou. Budova v Běhounské ulici sloužila dříve jako banka. Dále má ČT ještě sklady a garáže v Židenicích. Všechny budovy by ČT chtěla prodat a z výtěžku uhradit část nákladů na výstavbu nového sídla.
    Televize v minulosti usilovala o areál bývalých Jaselských kasáren poblíž centra Brna, v nichž se natáčel seriál Četnické humoresky. Nakonec si to ale kvůli vysoké ceně a nevyjasněným vlastnickým poměrům rozmyslela. V úvahu také dříve jako náhradní varianta přicházelo umístění studia v brněnské části Žebětín.
0 komentářů
přidat komentář

Související články