Nové sportovní centrum Brumlovka navrhlo Studio A

Vložil
ČTK
09.11.2006 18:30
Praha

Praha - Sportovní a obchodní centrum Brumlovka, které vzniká v pražské Michli, se pro veřejnost otevře v dubnu 2007. Budova bude mít tři nadzemní a stejný počet podzemních podlaží. Generálním dodavatelem stavby je Metrostav. Investiční náklady dosahují zhruba 400 milionů korun. ČTK to dnes řekla Hana Pavlíková z developerské společnosti Passerinvest Group.

Jádrem Brumlovky bude wellness a fitness klub. Budova poskytne také prostor pro četné další služby, obchody a restaurace.
Stavba nové Brumlovky začala v létě 2005 na místě bývalého objektu Brumlovka ve Vyskočilově ulici. Projekt připravuje a financuje projektová společnost BB C Nová Brumlovka, ve které se jako akcionáři spojily společnosti Passerinvest Group a Multiprojekt Group.
Po dokončení budova nabídne 5000 metrů čtverečních pronajímatelné plochy a 190 parkovacích míst. Návrh pochází z dílny architekta Jana Aulíka ze Studia A.
Passerinvest Group je česká developerská společnost s 15letým působením na trhu. Od druhé poloviny 90. let je firma jako investor a developer spojována převážně s víceúčelovým projektem BB Centrum v Praze 4 Michli. V současné době BB Centrum tvoří osm dokončených budov a tři další jsou těsně před dokončením. Celková plocha dosahuje téměř 150.000 metrů čtverečních. Investice zatím dosáhly sedm miliard korun. Po dokončení centrum nabídne 300.000 metrů čtverečních ve zhruba 15 objektech a přibližně 5000 převážně podzemních parkovacích míst. Součástí projektu jsou také dva parky, školka, škola a přednáškové sály. Celkové investiční náklady překročí 15 miliard korun.
0 komentářů
přidat komentář