Nově otevřené kolínské terasy hodnotí veřejnost kladně

Vložil
ČTK
07. 10. 17. 08:35
Kolín - Desítky let nepřístupné terasy městského společenského domu v Kolíně se po rekonstrukci otevřely v září pro veřejnost. Lidé si jejich novou podobu chválí, řekl dnes ČTK kolínský starosta Vít Rakušan (STAN). Podle něj měl projekt smysl a může být jedním ze znaků Kolína. Náklady na rekonstrukci se pohybovaly kolem tří milionů korun, 600.000 korunami na něj přispěla kolínská automobilka TPCA.


"Ohlasy, které se ke mně dostaly, byly opravdu jenom kladné. Ale je to prostor, který mladou generaci překvapil, protože mladá generace mnohdy ani nevěděla, že tam existuje. Starší generace, tak tam vzbudil nějaký sentiment a myslím si, že i dobrý pocit z toho, že toto je skutečně změna k lepšímu,"
řekl Rakušan.

Opravy teras začaly loni v říjnu. Po jejich zbourání zůstala jen konstrukce, kterou stavbaři opravili a na ní vybudovali nové terasy. Prostor dostal nové dláždění a místo starých bazénků vznikly květinové záhony. Doplnily je lavičky a osvětlení.

Zrekonstruované terasy budou podle Rakušana místem k odpočinku s výhledem na řeku, přilehlá restaurace umístila na terasy venkovní posezení, v části teras pod balkonky je veřejná pracovna s wifi a přívodem elektřiny.

Jedenatřicetitisícový Kolín letos hospodaří s více než miliardou korun. Mezi největší investice patří oprava autobusového nádraží za zhruba 60 milionů korun a rekonstrukce chrámu sv. Bartoloměje a jeho okolí za zhruba 70 milionů korun.
0 komentářů
přidat komentář