Nová sportovní hala v Jaroměři byla otevřena

Vložil
ČTK
17.11.2009 18:45
Praha

Autorem haly je Ing. arch. Jan Zima
Jaroměř (Náchodsko) - První návštěvníci dnes při dni otevřených dveří nahlédli do nově dokončené sportovní haly v Jaroměři na Náchodsku. Od středečního rána bude hala přístupná pro žáky a studenty několika škol, sportovní oddíly i další zájemce, řekl dnes ČTK správce haly Pavel Martínek. Výstavba haly společně s rekonstrukcí atletického stadionu stála přes 100 milionů korun.
    "Kapacita haly je naplněna z 90 procent, od 08:00 do 15:00 ji budou využívat školy, poté až do 21:30 hodin sportovní kluby a veřejnost," řekl Martínek. Sportovní hala stojí vedle jaroměřského gymnázia a nabízí hřiště po míčové sporty, tribunu pro 210 diváků a potřebné zázemí. "Dosud v Jaroměři podobně velká hala chyběla, například florbalisté museli na zápasy jezdit až do Rtyně v Podkrkonoší," dodal Martínek. Hala bude otevřena také během víkendů a státních svátků.
    Nová hala je součástí takzvaného Areálu sportovních a volnočasových aktivit, jehož výstavba začala v říjnu 2008 a kromě haly nabízí také venkovní hřiště a atletický stadion. "Zájem o venkovní sportoviště byl slušný, kromě škol a atletických oddílů, byl zájem především o  dvojici osvětlených venkovních hřišť, na kterých zájemci za příznivého počasí mohli hrát tenis či volejbal," řekl Martínek. Město na stavbu sportoviště získalo dotaci 76 milionů korun a celou stavbu se podařilo dokončit o zhruba 1,5 měsíce dříve, než bylo plánováno.
    Do výstavby a rekonstrukcí sportovišť investují radnice v hradeckém kraji v posledních letech desítky milionů korun. Například na začátku listopadu začal veřejnosti sloužit nově dokončený areál Sportcentra v Teplicích nad Metují na Náchodsku za 25 milionů korun. I teplické sportoviště mohou využívat školáci, místní sportovní oddíly i rekreační sportovci.

0 komentářů
přidat komentář