Nová fakulta olomoucké UP bude hotova až v dalším semestru

Vložil
ČTK
25.09.2008 16:55
Olomouc

Olomouc - Nový akademický rok zahájila Přírodovědecká fakulta Univerzity Palackého v Olomouci ve starých budovách. Novostavba za 1,2 miliardy korun má zpoždění kvůli špatným finančním tokům ze státního rozpočtu. Stěhování přírodovědců lze očekávat až před letním semestrem, řekl ČTK děkan Juraj Ševčík.
    Nová budova přírodovědecké fakulty vzniká na třídě 17. listopadu na Envelopě. Měli by se do ní sestěhovat studenti, učitelé i vědci ze čtyř adres ve městě. "V současnosti jsou vypsána výběrová řízení na dodávky nábytku, mobiliáře a vybavení laboratoří," uvedl Ševčík. Předpokládá, že stavba bude dokončena do konce roku.
    "Stěhování bychom rádi stihli před letním semestrem. Týká se například matematiků z Hejčína, chemiků z Křížkovského ulice a třídy Svobody. Budova děkanátu fakultě zůstane a zůstanou v ní i čtyři katedry," dodal Ševčík.
    Podle děkana je už nyní jasné, že nová budova je malá. "Projekt vznikl v  90. letech, dnes máme dvojnásobek studentů, více studijních oborů a také více zaměstnanců. Kdybychom sečetli všechny současné plochy, tak jsou větší než plocha nové budovy," řekl Ševčík. Fakulta si chce ponechat i středisko biologických oborů v Holici, které by se mělo časem zvětšit.
    Přírodní vědy studuje v Olomouci na 3000 studentů. Celá UP má osm fakult a přibližně 22.000 studentů.
1 komentář
přidat komentář
Předmět
Autor
Datum
Petr
30.09.08 04:05
zobrazit všechny komentáře

Související články