Nová budova u skokanských můstků na Ještědu přijde na 134 mil.

Zdroj
Leona Vacková
Vložil
ČTK
24.08.2006 09:15
Liberec

Liberec - Na více než 134 milionů korun přijde výstavba budovy u  skokanských můstků na Ještědu, která by měla sloužit jako zázemí pro mistrovství světa v klasickém lyžování. Akce se v Liberci uskuteční v roce 2009. Objekt, jehož součástí bude také sociální zázemí, restaurace a pevné tribuny, postaví liberecký závod společnosti Stavby silnic a železnic, jehož nabídka zvítězila v  soutěži vyhlášené libereckým magistrátem. Stavět by se mělo začít ještě letos, řekl dnes novinářům primátor Jiří Kittner.

    Objekt, který při závodech doplní ještě mobilní tribuny, nebude sloužit jen návštěvníkům mistrovství, ale výrazně podle Kittnera zkvalitní služby i pro běžné návštěvníky Sportovního areálu Ještěd. Není ale jedinou chystanou stavbou v areálu. Připravuje se také výstavba parkovacího domu s 500 místy a vybudování dalšího parkoviště pro zhruba 700 vozů. Stavět by se podle Kittnera mělo také ve Vesci, kde se odehraje běžecká část mistrovství.
    Budování infrastruktury pro mistrovství financuje město z 560 milionů korun, které loni na akci uvolnila vláda. Peníze jsou určeny hlavně na přípravu sportovišť. V návrhu původně chyběly dotace na ubytování sportovců. V květnu ale získala Technická univerzita v Liberci mimořádnou dotaci 280 milionů korun na opravy svých kolejí právě s podmínkou, že poslouží pro ubytování účastníků mistrovství v únoru 2009.
    Další ubytování chce přitom zajistit i radnice. Připravuje proto výstavbu sedmi domů s  pečovatelskou službou s 254 byty v Zeleném Údolí. "Byty nejprve poslouží sportovcům a pak se do nich nastěhují senioři a postižení," řekl Kittner. Podmínkou výstavby je ale státní dotace, o kterou už město zažádalo. Radnice v  současné době chystá veřejnou soutěž na výstavbu bytů. Náklady na výstavbu se odhadují zhruba na 300 milionů korun. Pokud ale město nezíská státní dotaci, stavět nebude, dodal primátor.
0 komentářů
přidat komentář