Natland Group plánuje v Praze-Čakovicích výstavbu stovek bytů

Vložil
ČTK
06.02.2009 15:10
České Budějovice

Praha 6. února - V pražských Čakovicích by mohl vzniknout nový soubor bytových domů. Tvořit by ho mělo 13 budov, ve kterých by celkově mělo vzniknout 773 bytů. Za investorskou firmou stojí investiční skupina Natland Group. ČTK to dnes zjistila z dokumentů předložených firmou k posuzování vlivů na životní prostředí.
    Natland se zatím nechtěl k výši předpokládané investice ani k termínu zahájení výstavby vyjádřit. "Projekt je v současné době teprve ve stádiu úvah a bylo by velmi předčasné se k němu podrobněji vyjadřovat," uvedl mediální zástupce skupiny Rostislav Starý.
    V podkladech k posuzování vlivu na životní prostředí nicméně firma jako termín zahájení stavby předpokládá letošní rok. Pro dokončení v dokumentech operuje s rokem 2012, dokončovací práce má stanovené na rok 2014.
    Celkový počet nových bytů v připravovaných a aktuálně nabízených pražských projektech se podle údajů společnosti Ekospol blíží číslu 31.000. Podle odborníků na nemovitosti je však velice pravděpodobné, že se kvůli finanční krizi všechny plánované byty nepostaví.
0 komentářů
přidat komentář