Národní knihovna vypsala tendr na dostavbu depozitáře

Zdroj
Hana Zimmermannová
Vložil
ČTK
10.05.2011 21:50
Praha

Praha - Národní knihovna (NK) vypsala výběrové řízení na dostavbu depozitáře v Hostivaři. Zakázka má hodnotu téměř 300 milionů korun. Po jejím dokončení budou prostory sloužit zejména k uskladnění knih, na místě bude také pracoviště pro digitalizaci svazků. ČTK o tom dnes informoval ekonomicko-provozní náměstek NK Zdeněk Macoszek.
     Zájemci o lukrativní zakázku mohou své nabídky posílat do 6. června. "Zúčastnit se mohou české i  zahraniční firmy, které s obdobnými zakázkami mají nějakou zkušenost. Dalším kritériem jsou také kladné hospodářské výsledky společnosti v uplynulých letech a minimálně 400milionový obrat," uvedl Macoszek. Celková hodnota zakázky je 284 milionů korun. Financována bude formou dotací ze státního rozpočtu.
"Vybudujeme sklad pro minimálně 2,5 milionu knih, především pro Národní konzervační fond," doplnil Macoszek. V nových prostorách bude sídlit také pracoviště pro zpracování fondů, digitalizaci (související s budováním Národní digitální knihovny) a další služby.
     Vítěz výběrového řízení na dostavbu hostivařského depozitáře by měl být znám na začátku července. Poslední stavební práce by měly být dokončeny v létě roku 2012.
     Tendr na dostavbu depozitáře zadal už předchozí ředitel knihovny Pavel Hazuka. Nynější šéf knihovny Tomáš Böhm jej ale zrušil, protože byl podle něj předražený. Původní celkové náklady na dostavbu nakonec Böhm snížil o více než 120 milionů korun.
     Rozsáhlými změnami projdou ale i další objekty spadající pod správu NK včetně historického Klementina. Veškeré stavební úpravy a rekonstrukce jsou rozděleny do šesti etap, přestavba objektů by měla být dokončena v horizontu pěti let.

0 komentářů
přidat komentář

Související články